Šatan skóroval a zápas pre porezanú dlaň nedohral

Miro Šatan v nočnom zápase proti Tampe.
Miro Šatan v nočnom zápase proti Tampe. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|12. feb 2010 o 07:02

Slovenský hokejový reprezentant Miroslav Šatan z Bostonu nedohral pre zranenie štvrtkový zápas NHL na ľade Tampy Bay.

NEW YORK. Hokejový útočník Miroslav Šatan z Bostonu nedohral pre tržnú ranu na ruke štvrtkový zápas NHL na ľade Tampy Bay. Vedenie klubu zatiaľ neoznámilo rozsah zranenia a o zdravotnom stave topoľčianskeho odchovanca bude informovať v priebehu piatka.

Hráči Tampy Bay nezvládli zápas s Bostonom, v ktorom už v 25. min prehrávali na domácom ľade 0:5. Počas prvej tretiny začali provokovať pästiarske súboje. Zvlášť agresívnym spôsobom si počínal Steve Downie, ktorý v 16. min napadol strelca úvodného gólu Miroslava Šatana.

Podľa trénera Clauda Juliena sa Slovák, ktorý stihol stráviť na ľade len 4 minúty, zranil práve pri šarvátke, po nej už do zápasu nezasiahol. Rozhodca udelil Downiemu dvojitý dvojminútový trest za hrubosť, Šatan inkasoval dve minúty rovnako za hrubosť. Downie sa v druhej tretine pustil do súboja aj s kapitánom Bruins Zdenom Chárom.

Bitka obra Cháru a maličkého Downieho:

Ten svoj pästný súboj s Downiem vyhral, hráč Tampy sa mu v závere šarvátky podľa Boston Herald držal len nôh - "ako sa malé dieťa drží svojho otca" - a žiadal rozhodcov, aby súboj prerušili. Chára sa vzhľadom na zranenie svojho ľavého malíčka, ktoré si vyžiada po sezóne operáciu, ani veľmi nechcel biť. "Snažím sa ho chrániť, ako môžem. Ak je to možné, snažím sa bitkám vyhnúť, hrám hlavne svoju hru. Podobnými vecami sa nemôžem nechať znepokojovať," povedal pre Boston Herald Chára.

Dvadsaťdvaročný krídelník Downie napokon v záverečnej tretine ukázal aj hokejové umenie, keď dvoma gólmi znížil na 4:5 a zdramatizoval zápas.

Boston vyhral

Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili v nočnom zápase NHL na ľade Tampy Bay 5:4 aj vďaka gólu slovenského útočníka Miroslava Šatana a asistencii jeho krajana Zdena Cháru. Šatan jeho tretím gólom v ročníku otvoril skóre duelu, kapitán "medveďov" Chára si pripísal na konto už 28. asistenciu v sezóne.

Až samostatné nájazdy priniesli rozuzlenie v konfrontácii Detroitu Red Wings - San Jose Sharks, z výhry 3:2 sa napokon tešili hostia zo San Jose, keď rozhodujúci nájazd premenil Patrick Marleau. Sharks sa tak dostali po bok Washingtonu Capitals na čelo NHL. Capitals prehrali na ľade Ottawy 5:6, "senátori" dosiahli už 13-výhru z posledných 14 zápasov. Naopak, Washington po rekordnej sérii 14-výhier prehral druhý raz po sebe.

V Raleighu sa v predĺžení presadil Sergej Samsonov a Carolina tak vyhrala nad Buffalom 3:2. Hurricanes zvíťazili 4-krát v sérii, Sabres podľahli šiestykrát po sebe.