Šatan po zranení: Neviem či stihnem prvé zápasy na turnaji

Štart hokejového útočníka Miroslava Šatana na zimných olympijských hrách vo Vancouvri je neistý. Útočník Bostonu strelil v Tampe prvý gól, ale zápas nedohral.

(Zdroj: SITA)

Mariánovi Gáboríkovi museli zašívať stehno, Zdeno Chára má zlomený malíček a najnovšie má problém aj Miro Šatan.

Agentúrny text sme o 19.30 nahradili autorským článkom denníka SME.

TAMPA, BRATISLAVA. Miroslav Šatan strelil vo štvrtkovom zápase v Tampe už v 5. minúte prvý gól Bostonu a jeho mužstvo nakoniec vyhralo 5:4. Slovenský útočník stretnutie nedohral. Ešte pred koncom prvej tretiny si po súboji s Kanaďanom Stevom Dawniem zranil pravú ruku.

Na dnešný zápas na Floride nemôže nastúpiť. Majster sveta z Göteborgu 2002 a víťaz Stanley Cupu 2009 dúfa, že do začiatku olympijského turnaja vo Vancouvri bude fit.

„Mám zašitú dlaň na dvoch miestach," povedal 35-ročný krídelník pre Slovenský rozhlas. „Môže to ohroziť môj štart na olympiáde minimálne na začiatku turnaja. Keby to bolo inde, možno by to nebol problém, ale vrchná pravá ruka je s hokejkou veľmi citlivá."

Nepríjemnú novinku ťažko znášal doma v Jacovciach aj jeho otec Emil Šatan. Zápas v Tampe sledoval na internete a keď na začiatku druhej tretiny viedol Boston 5:0 chcel si už ľahnúť spať. „O päť minút mi zazvonil telefón a na druhej strane bol Miro. Ako to, že nie si na ľade? - pýtal som sa prekvapene. A on, že má zranenú dlaň. Vraj si ju v tvrdom súboji rozsekol na hokejke."

Downie sa pustil aj do Cháru

Známy surovec Tampy Downie dostal za zákrok štvorminútový trest, aj Šatanovi udelili dve minúty. Pre Slováka sa však stretnutie v tej chvíli skončilo.

Downie sa v druhej tretine pustil aj do pästného súboja so Zdenom Chárom, no vybral si zlého súpera. Podľa denníka Boston Herald sa v závere bitky držal nôh vyše dvojmetrového kapitána Bostonu ako malé dieťa svojho otca. Chára má zranený malíček na ľavej ruke, a tak teraz nevyhľadáva bitky. „Snažím si chrániť ruku, ale niekedy sa to nedá," poznamenal slovenský obranca.

Boston sa pozbieral z ťažkej série, keď prehral desať zápasov v sérii. V Tampe zvíťazil v treťom stretnutí za sebou a dostal sa na postupové 8. miesto. Šatan sa v novom klube dostal do solídnej formy, v 18 zápasoch nazbieral šesť bodov, za tri góly a tri asistencie.

Filc má vrásky na čele

Trénerovi Jánovi Filcovi už vypadol z nominácie na ZOH 2010 Richard Lintner. Zranenie útočníka Mariána Gáboríka, ktorý si na tréningu New York Rangers rozsekol pravé stehno a ranu mu museli zašívať, by nemalo byť vážne. Vynechal jeden zápas a chce sa vrátiť do zostavy Rangers. Šatanov návrat na ľad je zatiaľ vo hviezdach.

Slovensko hrá prvý zápas na ZOH vo štvrtok s Českom a na druhý deň nastúpi proti Rusku.