Osemfinále Pohára EHF žien - Prehra ŠKP o 5 gólov

SITA|13. feb 2010 o 16:24

Hádzanárky ŠKP Bratislava prehrali v sobotňajšom prvom zápase osemfinálového 4. kola Pohára EHF žien na palubovke dánskeho tímu Randers HK A/S 26:31.

RANDERS. Hádzanárky ŠKP Bratislava prehrali v sobotňajšom prvom zápase osemfinálového 4. kola Pohára EHF žien na palubovke dánskeho tímu Randers HK A/S 26:31, keď po I. polčase ešte viedli 14:13. Úradujúci slovenský šampión bude mať šancu zmazať päťgólové manko a ešte sa pokúsiť zabojovať o postup v nedeľňajšej odvete (14. 2.) so začiatkom o 13.00 h, ktorá sa na základe dohody oboch klubov uskutoční opäť v Randers.

Výsledok - sobota - Pohár EHF žien - osemfinálové 4. kolo - prvý zápas (odveta 14. 2. o. 13.00 h opäť v Randers):

Randers HK A/S (Dán.) - ŠKP Bratislava (SR) 31:26 (13:14)

Najviac gólov za Randers: Augustesenová 6, Wörzová 5

Zostava a góly ŠKP: Z. Školková, Leviczká - Martanovičová 3, Cicmanová, Kertészová-Hrmová 4, Hodošková 5, Beňušková 5, Porubská, Globanová 3, Šimáková 1, Štetáková 4, Madarová, H. Janšáková, Z. Janšáková 1

Pok. hody: 2/2 - 3/3, vylúčené: 1 - 0, rozhodovali: Pechová a Vágvölgyiová (obe Maď.), 866 divákov

Úvod duelu patril domácim hráčkam, ktoré rýchlo získali náskok 6:2. Bratislavčanky sa však postupne rozohrali a ukrajovali zo štvorgólového vedenia Dánok. Tie ešte viedli 9:8, ale záver prvého polčasu patril zverenkám trénera Katušáka, ktoré do prestávky stihli otočiť výsledok vo svoj prospech (14:13). Hádzanárky Randers po zmene strán nastúpili s úmyslom prevziať réžiu zápasu do svojich rúk a čo najskôr rozhodnúť o jeho osude. Keď naklonili skóre na svoju stranu (18:16, 23:20), vedenie si postrážili a zvíťazili 31:26.

Štefan Katušák (tréner ŠKP Bratislava): "Vzhľadom na predvedený výkon nášho družstva sme prehrali až nezaslúžene vysoko. Dievčatá si zaslúžia pochvalu za hru, ktorú predviedli proti súperovi zo špičkovej hádzanárskej krajiny.“