Beck triumfoval na challengeri v Bergame

TASR|14. feb 2010 o 18:41

Slovenský tenista Karol Beck sa stal víťazom dvojhry na challengeri v talianskom Bergame (dotácia 42.500 eur).

BERGAMO. Vo finále si ako nasadená dvojka poradil s premožiteľom Dominika Hrbatého Luxemburčanom Gillesom Mullerom za 69 minút v dvoch setoch 6:4 a 6:4. Počas celého zápasu nepustil súpera ani k jedinému brejkbalu. Beck si pripísal na konto celkovo siedmy singlový challengerový titul v kariére, prvý v tomto roku. Vlani sa tešil z prvenstva v španielskom Pozoblancu.

Zverenec trénera Jána Krošláka zinkasuje za triumf v Bergame prémiu 6150 eur. Vďaka zisku 90 bodov sa v rebríčku ATP Entry pre nasadzovanie posunie zo 139. miesta prlbližne o 15 priečok vyššie. O osude prvého setu finálového duelu rozhodol Tildenov gem, v ktorom Beck prelomil podanie Mullera. V druhom dejstve sa zvolenský rodák po rýchlom brejku ujal vedenia 3:1 a vďaka kvalitému servisu už dotiahol zápas do úspešného konca. Za stavu 5:4 premenil hneď prvý mečbal. Beck bol v Bergame vo finále aj vo štvorhre, spoločne s Čechom Jiřím Krkoškom však v sobotu prehrali s druhým nasadeným britským párom Jonathan Marray, Jamie Murray v troch setoch 1:6, 7:6 (2) a 8:10 v tzv. supertajbrejku.