Kližan prehral vo štvrťfinále v Tangeri

SITA|19. feb 2010 o 20:56

Slovenský tenista Martin Kližan prehral v piatkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry na turnaji v marockom Tangeri so Slovincom Blažom Kavčičom.

TANGER. Slovenský tenista Martin Kližan prehral v piatkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour v marockom Tangeri (dotácia 30 000 USD, antuka vonku) so Slovincom Blažom Kavčičom nasadeným ako tretím v ich druhom dueli za 128 minút 5:7, 5:7. V sezóne 2006 podľahol rovnakému súperovi na úrovni ITF Futures na tvrdom povrchu v Portugalsku 2:6, 6:4, 0:6.

Dvadsaťročný člen NTC Kližan predtým - takisto v piatok - uspel v dohrávke osemfinálového 2. kola proti Španielovi Davidovi Marrerovi nasadenému ako ôsmemu.

V ich premiérovom vzájomnom súboji zvíťazil za 166 minút tesne 6:4, 5:7, 7:5, pričom v rozhodujúcom sete prehrával 4:5 a 0:30 na príjme.

Vo štvrtok zápas prerušili pre dážď za veľmi sľubného stavu 6:4, 3:1 pre slovenského hráča, ktorý napokon síce dovedna 7-krát stratil svoj servis, sám však využil 8 z 18 brejkbalov.

Šampión zo súťaže chlapcov na parížskom grandslamovom Roland Garros 2006 Kližan figuruje na 210. mieste vo svetovom rebríčku ATP, čo je doterajšie maximum v jeho kariére. Teraz reálne útočí na druhú stovku. Slovákov premožiteľ Kavčič je na 112. pozícii.

Ladislavom Simonom vedený Kližan nazbieral v rámci tohto marockého antukového turné úctyhodnú bilanciu 10:2. Na predchádzajúcich turnajoch kategórie ITF Futures v Casablance a Rabate sa najprv radoval z trofeje a potom bol v semifinále. V Tangeri získal 15 bodov do počítačového poradia a šek na 875 USD.