Beck vyhral challenger v Belehrade

TASR|21. feb 2010 o 15:23

Slovenský tenista Karol Beck sa sa stal víťazom dvojhry na kvalitne obsadenom challengeri v Belehrade.

BELEHRAD. Slovenský tenista Karol Beck sa sa stal víťazom dvojhry na kvalitne obsadenom challengeri v Belehrade (dotácia 106.500 eur) a v pondelok sa vráti do prvej svetovej stovky.

Vo finále si na koberci v srbskej metropole ako nasadená sedmička poradil s domácim Iljom Bozoljacom za 1:48 h v dvoch setoch 7:5, 7:6 (4) a zaknihoval druhý singlový titul v priebehu siedmich dní, celkovo ôsmy na ATP Challenger Tour. Pred týždňom Beck nenašiel premožiteľa na challengeri v talianskom Bergame a ťahá šnúru desiatich víťazných zápasov v rade.

Zverenec trénera Jána Krošláka za triumf v Belehrade zinkasuje prémiu 15.300 eur, do rebríčka ATP Entry pre nasadzovanie mu pribudne 125 bodov a v jeho novom vydaní sa vyšvihne zo 120. miesta do elitnej stovky.

Beck v zápase proti Bozoljacovi rovnako ako v semifinále proti najvyššie nasadenému Srbovi Jankovi Tipsarevičovi ťažil z kvalitného podania. Hneď v prvom geme musel čeliť brejkbalu, no odvrátil ho, v ďalšej hre prelomil podanie Bozoljaca a po potvrdení brejku si vybudoval náskok 3:0. V ďalšom priebehu prvého setu mu stačilo držať si vlastný servis, no za stavu 5:3 a 30:40 sa dopustil dvojchyby a Bozoljacovi sa podarilo vyrovnať. Záver úvodného dejstva však patril Beckovi, ktorý za stavu 6:5 pri podaní Srba nedovolil uhrať súperovi ani loptičku. V druhom sete za stavu 2:1 z pohľadu slovenského tenistu sa Bozoljac nechal ošetrovať, krátka prestávka však Becka nevyviedla z miery a po brejku v šiestom geme sa ujal vedenia 4:2. Bozoljac však vyrovnal na 4:4, za stavu 5:6 odvrátil dva mečbaly a vynútil si tajbrejk. V skrátenej hre mal navrch Beck, ktorý za stavu 6:4 premenil v poradí tretí mečbal a "pomstil" svojho krajana Dominika Hrbatého, ktorý skončil v 2. kole v Belehrade práve na rakete Bozoljaca.

Beck po finálovom triumfe žiaril spokojnosťou. "Je skvelé vyhrať dva turnaje za sebou v priebehu týždňa. Dnes to bol hlavne v druhom sete boj o každú loptičku a som veľmi rád, že tajbrejk som rozhodol vo svoj prospech. V Belehrade som hrať tretikrát a vždy sa tu cítim super, fanúšikovia dokážu vytvoriť skvelú atmosféru," povedal po prevzatí cennej trofeje Beck.