Premiérový skikros vyhral Švajčiar Schmid

SITA|21. feb 2010 o 22:45

Víťazom premiérového olympijského skikrosu akrobatických lyžiarov sa na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri v stredisku Cypress Mountain stal švajčiarsky reprezentant Michael Schmid.

CYPRESS MOUNTAIN. Druhé miesto vo veľkom finále obsadil Rakúšan Andreas Matt, bronz získal Nór Audun Grönvold.

Dvadsaťpäťročný Schmid potvrdil svoje postavenie vo Svetovom pohári, ktorého je lídrom. Schmid vyhral aj kvalifikáciu a vyraďovacími súbojmi "preplával" bez zaváhania.

Ani striebro Matta, úradujúceho svetového šampióna z japonského Inawašira 2009, nie je prekvapením, pretože tento 27-ročný Rakúšan figuruje v hodnotení SP hneď za Schmidom.

Bronzovému nórskemu reprezentantovi Audunovi Grönvoldovi patrí v poradí SP šieste miesto. Finálovú smolu mal domáci pretekár Christopher Delbosco, ktorý spadol a skončil na nepopulárnom štvrtom mieste.

Víťazom malého finále sa stal Francúz Enak Gavaggio pred Kanaďanom Daveyom Barrom a Austrálčanom Scottom Knellerom.

Do vyraďovacej časti sa z kvalifikácie prebojovalo 32 jazdcov, nepostúpil iba Zdeněk Šafár z Česka, ktorý kvalifikačnú jazdu nedokončil. Olympijský skikros žien je na programe v utorok 23. februára 2010.

Výsledky

Muži - skikros: 1. Michael Schmid (Švajč.), 2. Andreas Matt (Rak.), 3. Audun Grönvold (Nór.), 4. Christopher Delbosco (Kan.), 5. Enak Gavaggio (Fr.), 6. Davey Barr (Kan.), 7. Scott Kneller (Austr.), 8. Filip Flisar (Slovin.), 9. Errol Kerr (Jam.), 10. Stanley Hayer (Kan.).