Björndalen si chce napraviť chuť v štafete

SITA|25. feb 2010 o 05:33

Nórska biatlonová legenda Ole Einar Björndalen by chcela vo svojej záverečnej disciplíne na zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri v štafete na 4 x 7,5 km čo najvyššie umiestnenie.

WHISTLER. Nórska biatlonová legenda Ole Einar Björndalen by chcela vo svojej záverečnej disciplíne na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri v štafete na 4 x 7,5 km čo najvyššie umiestnenie.

Tridsaťšesťročný fenomén, ktorý na ZOH 2002 v Salt Lake City získal štyri zlaté medaily, si v stredisku Whistler na svoje konto pripísal zatiaľ iba jedno striebro v individuálnych pretekoch na 20 km a určite je to pre športovca jeho kvalít málo.

Okrem toho skončil v šprinte na 17. mieste, v stíhačke ho klasifikovali na 7. pozícii a v pretekoch s hromadným štartom obsadil 27. priečku. V piatkovej štafete by si tak chcel aspoň trochu napraviť chuť.

"Stále máme šancu v štafete. Tam sa môže stať hocičo," uviedol Björndalen a pokračoval: "Niekedy sa človeku nedarí, ale v nedeľu to bol strašný deň. V streľbe som netrafil až sedem terčov. Táto olympiáda je pre mňa sklamaním, čakal som od seba viac."

Nóri patria medzi favoritov štafety, spolu s nimi sa na štart postavia s nálepkou horúcich kandidátov na medailu aj Nemci a Rusi, bez šance však nie sú ani Francúzi.