O titul v Dubaji zabojujú Djokovič a Južnyj

SITA|26. feb 2010 o 13:53

V sobotňajšom finále dvojhry na tenisovom turnaji ATP v Dubaji v Spojených arabských emirátoch sa stretnú Srb Novak Djokovič a Rus Michail Južnyj.

DUBAJ. V sobotňajšom finále dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour 500 Barclays Dubai Tennis Championships v Dubaji v Spojených arabských emirátoch (dotácia 1 619 500 USD, tvrdý povrch Deco-Turf II vonku) sa stretnú Srb Novak Djokovič a Rus Michail Južnyj.

Djokovič, ktorý sa vzhľadom na absenciu pôvodnej jednotky tohto podujatia Rogera Federera zo Švajčiarska stal najvyššie nasadeným aktérom tohto podujatia, si poradil v piatkovom semifinále s Cyperčanom Marcosom Baghdatisom po veľkom boji za 176 minút 6:7 (2), 6:3, 6:4.

V bilancii zo vzájomných súbojov zvýšil na 4:0. Premožiteľ Lukáša Lacka z miestneho 1. kola Južnyj nasadený ako siedmy zdolal Jürgena Melzera za 134 minút 7:5, 7:6 (4). Rakúšan napriek tejto prehre celkovo preukázal v areáli The Aviation Club výbornú formu pred blížiacim sa daviscupovým zápasom proti Slovákom.

Finalista ročníka 2007 Južnyj upravil skóre zo vzájomných duelov na 4:2, hoci spočiatku mal s ľavákom skóre 0:2.

Všetky predchádzajúce súboje sa odohrali na antuke. Rus má proti Srbovi štatistiku 3:3, pred dvoma týždňami Djokoviča zdolal v rotterdamskom semifinále 7:6 (5), 7:6 (6), vo finále proti Švédovi Robinovi Söderlingovi odstúpil z druhého setu pre svalové zranenie.