Višňovský dal prvý gól za Anaheim, Demitra asistoval

Ľubomír Višňovský sa teší z prvého gólu v drese Ducks.
Ľubomír Višňovský sa teší z prvého gólu v drese Ducks. (Autor: SITA/AP)
SITA|8. mar 2010 o 07:26

Dvaja slovenskí hokejisti sa v noci na pondelok bodovo presadili v deviatich zápasoch zámorskej NHL.

NEW YORK. Ani gól slovenského reprezentanta Ľubomíra Višňovského v novom drese Anaheimu nezachránil jeho mužstvo od prehry 3:4 po samostatných nájazdoch s Montrealom, v bránke ktorého stál Jaroslav Halák. Hrdina nedávnych ZOH vo Vancouveri opäť svoje mužstvo podržal, vďaka čomu sa dráma v Anaheime skončila víťazstvom Montrealu až po nájazdoch.

Halák sa však do hry zapojil až v druhej tretine, keď vystriedal svojho brankárskeho kolegu Careyho Pricea, ktorý z jedenástich striel v prvej tretine pustil za svoj chrbát tri. Slovenský gólman už potom zastavil všetkých 21 striel smerujúcich do priestoru jeho brány vrátane šiestich v predĺžení.

Päť gólov v druhej tretine súboja medzi Chicagom a Detroitom rozhodlo, že oba body z tohto duelu putovali do štátu Michigan. O všetkých päť gólových zápisov v prostrednej časti sa totiž postarali hráči Red Wings. Tie im stačili na to, aby si tím Chicaga so Slovákmi Mariánom Hossom a Tomášom Kopeckým pripísal svoju sedemnástu tohtosezónnu prehru v pomere 4:5.

Hossa len s plusovým bodom

Obom Slovákom sa pritom neušiel ani bodový zápis. Marián Hossa patril znova medzi najviac vyťažených hráčov svojho tímu, zaznamenal jeden plusový bod, no za dvadsať a pol minúty vyslal len dve strely na bránku. Tomáš Kopecký odohral necelých deväť minút, ohroziť hosťujúceho Howarda sa mu nepodarilo ani raz. Detroit, ktorý sa stal osemkrát v rade víťazom Centrálnej divízie, si tak teraz v opačnom postupovom garde uchmatol veľmi cenné dva body, ktoré sa na pôde lídra cenia o to viac.

Kanonier Vancouveru Pavol Demitra pokračuje vo svojej olympijskej forme a v stretnutí proti Nashvillu si pripísal jednu asistenciu. "Kosatky" v stretnutí s "predátormi" zvíťazili 4:2, keď sa im darilo najmä v záverečnej časti hry, v ktorej strelili tri zo svojich štyroch presných zásahov. Pre Canucks je to už deviate víťazstvo v tejto sezóne, keď po dvoch tretinách otočili priebeh zápasu vo svoj prospech.

Gáborík so Sekerom nebodovali

Gólové trápenie New York Rangers nemá konca. Gáboríkov tím podľahol pred domácim publikom Buffalu 1:2 po predĺžení. Najväčšou mierou sa o to opäť pričinil americký reprezentačný brankár v službách Sabres Ryan Miller s 35 úspešnými zásahmi. V drese Buffala sa predstavil slovenský obranca Andrej Sekera, ktorý však rovnako ako Marián Gáborík nebodoval. "Naša hra sa musí zrýchliť. Nedá sa vyhrávať s jedným gólom, hoci sme ním v tomto zápase získali bod,“ neskrýval svoje pozápasové sklamanie slovenský "rýchlik" Gáborík.

Ďalšou slovenskou dvojicou, ktorá sa predstavila v nedeľňajších nočných stretnutiach NHL, boli Zdeno Chára a Miroslav Šatan obliekajúci dres Boston Bruins. Ich celok však nestačil v Mellon Arene domácemu Pittsburghu a podľahol tesne 1:2. Ani tu sa nepodarilo Slovákom zabodovať. Pre ich tímového spoluhráča Marca Savarda sa po tvrdom zákroku "tučniaka" Cooka a otrase mozgu skončil zápas predčasne. "Bol to dosť nečistý zákrok, po ktorom mal byť Cook potrestaný, čo sa nestalo," vyjadril sa Claude Julien, tréner Bostonu.

V honbe za postupovým ôsmym miestom Západnej konferencie odčinili hráči Calgary v súboji s Minnesotou stredajšiu prehru, keď na domácom ľade podľahli tomu istému súperovi 0:4. V tabuľke im zatiaľ patrí deviata priečka, no vďaka plnému bodovému zisku sú stále len bod za Detroitom. V drese "plameňov" zažiaril Jarome Iginla a svojím desiatym hetrikom dopomohol k výhre 5:2. Iginla prelomil svoje desaťzápasové suchoty všetkými troma zápismi v tretej tretine.

výsledky:

Chicago - Detroit 4:5 (2:0, 0:5, 2:0)

Góly: 5. Keith (Seabrook, P. Kane), 12. Ladd, 42. Ladd (Johnsson, Madden), 53. Ladd (Keith, Madden) - 25. Rafalski (Lidström, Zetterberg), 25. Lidström (Filppula, Bertuzzi), 30. J. Williams (Zetterberg, Rafalski), 31. Filppula (Bertuzzi, D. Miller), 40. Daciuk. Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:32, brankári: Huet (31. Niemi) - Howard. Diváci: 22 305

Pittsburgh - Boston 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 29. Dupuis (Crosby, Rupp), 42. Malkin (Ponikarovskij) - 24. Wheeler (Sturm, Krejčí). Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:22, brankári: Fleury - Thomas. Diváci: 17 231.

Nashville - Vancouver 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Góly: 14. Arnott (Suter, Erat), 28. Tootoo (Wilson, Hambius) - 12. Edler (Kesler, DEMITRA), 50. Samuelsson (H. Sedin), 55. Hansen (Wellwood, Raymond), 60. H. Sedin (D. Sedin, Erhoff). Vylúčení: 1:2 na 2 min, navyše Hamhuis - Burrows 5 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:28, brankári: Rinne - Luongo. Diváci: 16 096.

Minnesota - Calgary 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Góly: 30. Latendresse (Havlát, Hnidy), 36. Latendresse (Burns, Niklas Bäckström) - 1. Bourque (Staios, Stajan), 3. Giordano (Iginla, Bourque), 24. Iginla (Bourque, Bouwmeester), 54. Iginla (Giordano, Stajan), 59. Iginla (Bourque, White). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:29, brankári: Niklas Bäckström - Toskala. Diváci: 18 217.

Atlanta - Carolina 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Góly: 17. Sutter (T. Ruutu, Samsonov), 36. Pitkänen (J. Jokinen, Carson), 43. Brind'Amour (Kostopoulos, Samsonov), 46. Jokinen (Pothier, Gleason). Vylúčení: 8:4 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:33, brankári: Pavelec - Legace. Diváci: 15 306

New York Rangers - Buffalo - 1:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 59. Dubinsky (Del Zotto, O. Jokinen) - 55. Mair (Roy, Vanek), 63. Kaleta (Montador, Rivet). Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:32, brankári: Lundqvist - R. Miller. Diváci: 18 200

Edmonton - New Jersey 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 22. Brule (O´Sullivan, Cogliano), 49. Pouliot (Nilsson, Gagner). Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše Peters (New Jersey) 10 min osobný trest, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:22, brankári: Deslauriers - Brodeur. Diváci: 16 839.

Philadelphia - Toronto 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 14. Carter (Pronger, M. Richards), 38. Gagne (Carcillo, Pronger), 39. Briere (Coburn, Carle) - 24. Kuľomin (Gunarsson, Finger). Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše Hartnell - Phaneuf 5 min za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:28, brankári: Leighton - Giguere. Diváci: 19 632.

Anaheim - Montreal 3:4 po samostatných nájazdoch (3:0, 0:1, 0:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 9. Perry (Getzlaf, Ward), 13. VIŠŇOVSKÝ, 20. Niedermayer (Getzlaf, Wisniewski) - 28. Plekanec (Gorges), 59. Gionta (Moore), 60. Markov (Pouliot, Gomez), rozhodujúci nájazd: Plekanec. Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:43, brankári: Hiller - Price (21. HALÁK). Diváci: 15 883.