Hádzanári Hlohovca zdolali ŠKP

SITA|10. mar 2010 o 20:16

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 23. kola extraligy mužov v hádzanej.

BRATISLAVA. Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 23. kola extraligy mužov v hádzanej:

MŠK Považská Bystrica - MHC Edymax Bardejov 37:16 (18:6)

Najviac gólov: Firit 12/2, Adamčík 6, M. Kozák 5 - Krok 5/1, Orlovský 4/1, Hudák a P. Židišin po 2

Pok. hody: 4/2 - 2/2, vylúčení: 3 - 6, ČK: P. Židišin a Bujdoš (obaja Bardejov) za tri vylúčenia, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 400 divákov

V Považskej Bystrici to bol zápas priemernej úrovne, v ktorom sa Bardejovčania snažili inkasovať čo najmenej gólov. Domáci si už od začiatku stretnutia vypracovali mierny náskok, v 20. min svietil na ukazovateli skóre stav 13:4, do šatní išli Považania s 12-gólovým náskokom (18:6). V druhom polčase už hrala celá lavička domácich a Považská Bystrica zvíťazila pohodlne 37:16.

MŠK Hlohovec - ŠKP Bratislava 29:23 (15:10)

Najviac gólov: Mažár 6/2, Pupík, Laho a Rusnák po 5 - Kucharík 8/1, Štepanovský 4/1

Pok. hody: 3/2 - 4/2, vylúčení: 7 - 4, ČK: Laho za tri vylúčenia, Fázik po konflikte celých tímov - Štepanovský za tri vylúčenia, Balogh za hrubý faul, Heger po konflikte celých tímov, rozhodovali: Haščík, Oťapka, 400 divákov

Celý zápas viedol Hlohovec aj napriek tomu, že jeho hráči sa dopustili množstva chýb. Zápas mal nervózny priebeh, hráči sa prezentovali niekoľkými tvrdými zákrokmi. Z triumfu sa napokon tešili domáci, ktorí zvíťazili 29:23.

HC Štart Nové Zámky - Tatran Prešov 22:40 (7:19)

Najviac gólov: Rábek 9/3, Holdoš a Fuňak po 3 - Antl 9/1, Menkovič 6, Tomáš Mažár 5

Pok. hody: 7/3 - 4/1, vylúčení: 6 - 5, ČK: Jurko za tri vylúčenia (Nové Zámky), rozhodovali: Gedeon, Rapač, 950 divákov

Úvod bol opatrný z obidvoch strán, v stretnutí na začiatku dominovali obrany nad útokmi. Domáci postupom času zhoršili svoj výkon, ukázali menej rýchlosti v pohybe, nepremenili veľa príležitosti. Rozhodlo sa medzi 14. a 20. min, keď zo 4:6 bolo razom 4:10. Prešovčania zvyšovali svoj náskok, domáci boli v ďalšom priebehu v útoku bezradní, rozdiel bodov narastal aj po prestávke a Prešovčania s prehľadom dotiahli duel do víťazného konca.

Duel 1. MHK Košice - HK 47 Trnava sa neuskutočnil, hostia nepricestovali do dejiska stretnutia.