Sportnet|13. mar 2010 o 19:50

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 24. kola hádzanárskej extraligy mužov:

BRATISLAVA.

ŠKP Bratislava - MŠK Považská Bystrica 32:25 (16:16)

Najviac gólov: Štepanovský 7/1, Kucharík 5, Mikuš 5/1 - Kozák 8/4, Korňan 5, Ďuriš 3

Pok. hody: 5/2 - 4/4, vylúčení: 8 - 7, ČK: Simon - Ďuriš (obaja za tri vylúčenia), rozhodovali: Sivák a Dvorský, 300 divákov

Mužstvá predviedli rýchlu hru a zápas bol až do 40. minúty vyrovnaný. Domáci hráči potom urobili menej technických chýb ako Považania a zaslúžene zvíťazili.

MHC Edymax Bardejov - 1. MHK Košice 30:29 (16:17)

Najviac gólov: D. Krok 11/3, P. Krok 10, Židišin 5 - M. Baláž 12/7, Strapko 8, Guzy 4

Pok. hody: 5/3 - 7/7, vylúčení: 4 - 3, ČK: 47. Židišin (Bardejov) za hrubý faul, rozhodovali: Kozák a Mičuda, 500 divákov

V prvom polčase mali hernú prevahu hostia a do streleckej listiny sa zapisovali najmä Strapko a Baláž. Domáci postupne doťahovali, ale až v druhom polčase sa dostali do vedenia. V 45. min svietil na ukazovateli skóre stav 25:22. V dramatickom závere hostia trojgólovou šnúrou znížili na 28:27, ale bratia Krokovci, ktorí dali spolu dvadsaťjeden gólov, udržali pre Bardejov cenné víťazstvo.

I. liga: Levoča - Modra 35:27