ŠKP do play-off z najvýhodnejšej pozície, Inter zostupuje

SITA|21. mar 2010 o 15:44

Od uplynulého týždňa je v spoločnej slovensko-českej súťaži hádzanárok (WHIL) známy víťaz 8. ročníka, ktorým sa stali hráčky DHC Slavia Praha.

BRATISLAVA.

Prvýkrát v histórii interligy patrí prvenstvo českému klubu. Štyri celkové triumfy má na svojom konte Iuventa Michalovce (2005, 2006, 2007, 2009), dva Slovan Duslo Šaľa (2004, 2008) a jeden rakúske Hypo Niederösterreich (2003).

Vo víkendových stretnutiach 21. kola sa rozhodlo, že z najvýhodnejšej pozície vstúpi do národného play-off na Slovensku ŠKP Bratislava, ktorý vyhral v Trenčíne 34:25 a s rovnakým súperom si zmeria sily aj vo vyraďovacej časti. Obhajcovi titulu pomohlo aj sobotňajšie domáce zaváhanie Slovana Duslo Šaľa s českým majstrom z Veselí nad Moravou 23:25, po ktorom má už nedostihnuteľný trojbodový náskok. Šalianky pôjdu do play-off ako druhý najlepší slovenský tím a v semifinále sa stretnú s Michalovčankami.

Po sobote je už známe aj zostupujúce družstvo. Osud bratislavského Interu spečatila prehra so Zlínom (22:31) a aj víťazstvo jeho jediného konkurenta v boji o záchranu HK DANLOG Partizánske nad Jindřichovým Hradcom (21:17). Nováčik WHIL má pred záverečným kolom už trojbodové manko na Partizánske, a preto po roku účinkovania medzi elitou zostupuje do I. ligy.

Súhrn výsledkov stretnutí 21. kola hádzanárskej interligy žien (WHIL):

PIATOK

DHC Slavia Praha - Casta Sokol Písek 39:26 (19:14)

Najviac gólov: Černá 10, Keclíková 6/1, Kutlvašrová 4 - Borovská 8/2, Šichmanová 5/2, Martenková 4

Pok. hody: 2/1 - 5/5, vylúčené: 4 - 4, rozhodovali: Oťapka a Haščík (obaja SR), 130 divákov

V Prahe sa v zápase, v ktorom dominoval útoky nad obranami, zrodilo výrazné víťazstvo favorizovaných domácich hádzanárok najmä vďaka 10-gólovej kanonáde Černej.

SOBOTA

HK DANLOG Partizánske - TJ Házená Jindřichov Hradec 21:17 (12:8)

Najviac gólov: Košíková 6/2, Ščasná, Blažeková a Zajačková po 3, Mičiníková 3/2 - Kupková 6/1, Matoušková 4/2, Bubeníková 3

Pok. hody: 4/4 - 5/4, vylúčené: 2 - 7, ČK: Matoušková (J. Hradec) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Cibere a Richvalský (obaja SR), 400 divákov

V stretnutí, v ktorom išlo o veľa, hrali obidva tímy s enormným nasadením, chuťou a bojovali o každý centimeter na palubovke. O víťazstve domácich rozhodol výkon brankárky Michaely Rychtárechovej, ktorá svoje spoluhráčky niekoľkokrát podržala výbornými zákrokmi.

HK Slovan Duslo Šaľa - HC Britterm Veselí nad Moravou 23:25 (9:9)

Najviac gólov: Popluhárová 10/5, A. Tóthová 6 - Chmelařová 9, Štěrbová 7

Pok. hody: 7/5 - 3/2, vylúčené: 1 - 5, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula (obaja SR), 600 divákov

V dramatickom stretnutí sa zrodilo zaslúžené víťazstvo hostiek. Tie sa presadili najmä v druhom polčase, v ktorom zaznamenali o dva góly viac ako domáce Šalianky.

HK Štart Trenčín - ŠKP Bratislava 25:34 (16:14)

Najviac gólov: Šáteková 7, Wollingerová 5, Rechtorisová 4/2 - Šimáková 11/2, Štetáková 7, Globanová 5

Pok. hody: 3/3 - 2/2, vylúčené: 5 - 7, rozhodovali: Sivák a Dvorský (obaja SR), 400 divákov

V prvom polčase podali obidve družstvá výborný výkon. Hostky si v 22. min vypracovali trojgólový náskok (13:10), ale domáce húževnatou hrou v obrane aj útoku dokázali ešte do prestávky stav otočiť (16:14). Druhý polčas vyznel lepšie pre Bratislavčanky, pretože Trenčianky im nekoncentrovanou hrou dovolili už v jeho úvode si vybudovať náskok, ktorý postupom času narástol na konečných 9 gólov.

Inter Bratislava - HC Zlín 22:31 (10:12)

Najviac gólov: T. Pončáková 9/4, Kalmanová 4, Zámečníková 3 - Růčková 7, Salčáková 7/2, Poznarová 5

Pok. hody: 5/4 - 3/2, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Daňo a Sabol (obaja SR), 100 divákov

Inter nezačal najhoršie, ale hluchých jedenásť minút bez gólu ho stál päť inkasovaných gólov a ťažké doťahovanie náskoku súpera. Bratislavčanky síce znížili na rozdiel gólu (8:9), aj v druhoim polčase (12:13), ale kondične vydržali len do 40. min a po zbytočných stratách lopty získal Zlín desaťgólový náskok.

DHK Zora Olomouc - Iuventa Michalovce 27:26 (12:13)

Najviac gólov: Hrbková 8/4, Tomečková 7, Dostálová 5 - Hollá 7, Tobiašová, Polláková po 4

Pok. hody: 4/4 - 3/2, vylúčené: 4 - 5 , rozhodovali: V. Kohout a Novák (obaja ČR), 150 divákov

Diváci videli stretnutie veľmi dobrej úrovne, v ktorom sa stretli dve vyrované družstvá. Zápas, v ktorom podali výborný výkon obidve brankárky, rozhodla v samom závere mladá olomoucká spojka Pašková.

Domov»Halové športy»HádzanỊKP do play-off z najvýhodnejšej pozície, Inter zostupuje