Tortorella skresal Gáboríkov "icetime": Prednosť som dal iným

TASR|28. mar 2010 o 13:47

Tréner John Tortorella je známy svojím kontroverzným správaním a nepredvídateľnými ťahmi.

New York. Neortodoxné metódy kouča hokejistov New Yorku Rangers si mohol na vlastnej koži vyskúšať aj Marián Gáborík.

V sobotňajšom zápase NHL proti New Jersey nechal Tortorella suverénne najproduktívnejšieho hráča a najlepšieho strelca jazdcov dlhé minúty nečinne vysedávať na striedačke. V druhej tretine pustil Gabbyho do hry iba na štyri striedania.

Z celkovej minutáže 16:31 odohral Gáborík v prostrednej časti len necelé tri a pol minúty. Slovenský krídelník, ktorý druhý zápas po sebe vyšiel bodovo naprázdno, nedokázal zámorským žurnalistom objasniť dôvody limitovaného času na ľade. Neviem, musíte sa spýtať Tortsa, reagoval podľa NorthJersey.com Gáborík, ktorý v 69 stretnutiach sezóny nastrieľal 39 gólov a pridal k nim 40 asistencií.

Newyorskí novinári to skúsili s rovnakou otázkou aj na Tortorellu. Jednoducho to tak vyšlo. Mal som iných hráčov, ktorí si ten čas na ľade zaslúžili, odpovedal pre NY Daily News skúsený kouč.

Tortorella už v prebiehajúcej sezóne bez uvedenia dôvodu skresal v pár zápasoch Gáboríkov icetime, v iných zasa nechal 28-ročného ostrostrelca hrať takmer 25 minút a vtedy sa mu trenčianske torpédo odvďačilo troj- a štvorbodovými výkonmi.