Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 10.58

Višňovský pomohol Anaheimu k výhre asistenciou

V piatich zápasoch pondelňajšieho programu kanadsko-americkej NHL sa bodovo presadili obrancovia Ľubomír Višňovský a Zdeno Chára. V zaujímavých súbojoch o postupové miesta do play off veľa gólov nepadalo, v priemere ani nie päť na zápas.

Radosť hráčov Anaheimu po góle do siete Dallasu.Radosť hráčov Anaheimu po góle do siete Dallasu. (Zdroj: ap)

BRATISLAVA. V päťzápasovom programe zámorskej NHL sa v noci na utorok presadili dvaja slovenskí hokejisti. Obrancovia Zdeno Chára a Ľubomír Višňovský si pripísali zhodne po jednej gólovej asistencii.

Chárov Boston však prehral na domácom ľade s Buffalom 2:3 a nevyužil možnosť posilniť si postavenie na poslednej, ôsmej postupovej priečke vo Východnej konferencii.

Bruins však do kariet zahrala domáca prehra Atlanty s Carolinou 1:4 a medzi oboma hlavnými rivalmi v boji o play off naďalej zostáva dvojbodová medzera. Sabres výrazne pomohol brankár Ryan Miller, ktorý kryl 40 striel súpera a v úvodnej tretine zneškodnil aj samostatný nájazd Marca Sturma.

"Vedeli sme, že sa vrhnú do útoku. Videl som, ako hrali proti Calgary. 'Millsy' nás podržal, keď zneškodnil to trestné strieľanie, to bol veľmi dôležitý moment," zhodnotil tréner Buffala Lindy Ruff.

"Je to sklamanie, pre nás to bol dôležitý zápas, doma sme chceli vyhrať. Naša hra bola v poriadku, no zjavne to nestačilo. Dobré bolo, že sme mali veľa striel na bránku, veľa príležitostí a snáď sa to nabudúce podarí," povedal po zápase Sturm, ktorý vyšiel bodovo naprázdno.

Druhý slovenský zástupca v drese "medveďov" Miroslav Šatan strávil na ľade viac ako 14 minút a pripísal si dva strelecké pokusy, obranca Buffala Andrej Sekera odohral 14 a pol minúty s jedným mínusovým bodom.

Višňovský 26. asistenciou dopomohol Anaheimu k triumfu nad Dallasom 3:1 a k šiestemu víťazstvu z uplynulých ôsmich stretnutí. Ducks o skóre preskočili svojho súpera v tabuľke, no z 11. miesta v Západnej konferencii im na ôsme Colorado a teda i postup do vyraďovacej fázy stále chýba ešte úctyhodných deväť bodov. Oba tímy majú pritom pred sebou už len sedem vystúpení v základnej časti.

Zápas vyšiel dvadsaťjedenročnému útočníkovi Nickovi Boninovi, ktorý nastúpil iba na svoj druhý zápas v profilige a v 29. minúte otvoril skóre duelu. Pre mladíka to bol premiérový gól v NHL a za svoj výkon sa stal prvou hviezdou zápasu.

"Je to neuveriteľné. Som nadšený, že sa mi podarilo skórovať doma a že sme vyhrali," povedal po stretnutí. "Keď vyskočíte na ľad s Perrym, Selännem, Niedermayerom a Višňovským, tak nemôžete nič pokaziť. Puk sa ku mne jednoducho odrazil a ja som bol v správnom čase na správnom mieste," dodal Bonino.

Nashville vyhral na pôde Floridy 3:2 po predĺžení, keď o jeho výhre rozhodol v prvej minúte nadstaveného času obranca Bouillon.

Pre "predátorov" to bolo už ôsme víťazstvo v posledných desiatich zápasoch. Naopak "panteri" sa trápia a so 72 bodmi figurujú až na 13. priečke Východnej konferencie.

Na postupovú osmičku strácajú osem bodov. "Myslím si, že sme mali dve či tri šance, aby sme zvýšili na 3:1, no buď to chytil ich brankár, alebo sme netrafili a oni nakoniec dokázali vyhrať," vyhlásil tréner domácich Pete DeBoer.

Cenné body získala aj Minnesota, ktorá si doma poradila s Los Angeles 3:2. Wild si v druhej tretine utvorili dvojgólový náskok, no hostia dokázali dvoma gólmi Parsea vyrovnať. O výhre Minnesoty tak rozhodol v 48. minúte český kanonier Martin Havlát.

Pre Los Angeles to bola už tretia prehra v rade a siedmy tím na Západe sa musí obávať o postup do play off. Slovenský útočník Michal Handzuš odohral 10 minút a dvakrát ohrozil súperovho brankára.

Výsledky:

Anaheim - Dallas 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)

Góly: 29. Bonino, 33. Perry, 34. Chipchura (VIŠŇOVSKÝ) - 35. Eriksson. Brankári: McElhinney - Lehtonen. Diváci: 15.070

Boston - Buffalo 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Góly: 8. Krejčí (CHÁRA), 55. Seidenberg - 10. Myers, 12. Gaustad, 27. Kennedy. Brankári: Thomas (Rask) - Miller. Diváci: 17.565

Atlanta - Carolina 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 15. Antropov - 22. Sutter, 30. Jokinen, 56. Cole, 58. Jokinen. Brankári: Hedberg - Ward. Diváci: 13.440

Florida - Nashville 2:3 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Góly: 44. Ballard, 46. Weiss - 23. Legwand, 57. Hornqvist, 61. Bouillon. Brankári: Clemmensen - Ellis. Diváci: 13.679

Minnesota - Los Angeles 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 22. Nolan, 28. Burns, 48. Havlát - 33. Parse, 42. Parse. Brankári: Bäckström - Quick. Diváci: 18.284