Alfredsson odohral 1000 zápasov v drese Ottawy

TASR|7. apr 2010 o 16:03

Švédsky hokejový útočník Daniel Alfredsson oslávil v nočnom zápase proti Floride svoj tisíci duel v zámorskej NHL a všetky z nich vo farbách Ottawy Senators.

Sunrise. Tridsaťsedemročný veterán navyše prispel jednou asistenciou k výhre 5:2.

"Je to úžasný pocit vyhrať a tento zápas si určite zapamätám. Všetci máme z víťazstva dobrú náladu a po zápase mi všetci gratulovali. Je to skvelý deň, od ranného rozkorčuľovania až doteraz," povedal kapitán "senátorov".

Alfredsson zaznamenal asistenciu hneď pri úvodnom góle svojho tímu, keď sa asi dve minúty pred koncom prvej tretiny presadil Mike Fisher. "Bol to veľký zápas a pre Alfredssona mal špeciálnu príchuť," povedal strelec prvého gólu.

Alfredsson sa tak stal 44. hráčom v histórii, ktorý odohral 1000 duelov v NHL v jednom tíme. Počas štrnástich sezón v klube nazbieral 990 bodov za 375 gólov a 615 asistencií.