Derby pražských S vyhrala Sparta

Tradičné pražské derby medzi Spartou a Slaviou rozhodol Libor Sionko.
Tradičné pražské derby medzi Spartou a Slaviou rozhodol Libor Sionko. (Autor: ČTK)
TASR|12. apr 2010 o 20:24

Jubilejné 270. futbalové derby pražských S sa v pondelok na Letnej skončilo víťazstvom domácich "rudých" 1:0.

PRAHA. O zisku nesmierne cenných troch bodov v boji o majstrovský titul rozhodol v 39. minúte tečovanou strelou veterán Libor Sionko.

Sparta po dohrávke 24. kola preskočila na čele tabuľky Gambrinus ligy ostravský Baník, šesť kôl pred koncom súťaže má na konte 50 bodov. Ostravský rival na Spartu stráca dva body, tretí je Jablonec so 47 bodmi. Obhajca titulu Slavia je ôsma (34 bodov), jej cesta do pohárovej Európy vedie len cez štvrtkovú odvetu štvrťfinále Ondrášovka Cupu, kde jej na Letnej bude opäť súperom Sparta (prvý zápas vyhrala Slavia 1:0).

V zápase, ktorý poznačil hustý dážď, nastúpili v základných zostavách rivalov traja Slováci. V drese domácich odohral stredopoliar Igor Žofčák celý zápas a v 90. minúte nastúpil na trávnik Miloš Lačný, za hostí hral Peter Grajciar do 60. minúty a Matej Krajčík odohral celý zápas. Na lavičke náhradníkov presedel prestížny súboj Sparťan Matúš Kozáčik, jeho spoluhráč Juraj Kucka nebol trénerovi Jozefovi Chovancovi k dispozícii pre trest za štyri žlté karty.

Grajciar mohol otvoriť skóre v 9. minúte, jeho utešená strela z 22 metrov ale trafila len hornú časť brvna domácej brány. Domáci boli agresívnejší a zaslúžene išli do vedenia, v druhom dejstve už hrali opatrnejšie. Napriek tomu mohli ešte zvýšiť náskok po príležitostiach Sionka v brejku či hlavičkách Hohenedera a Wilfrieda.

sumár - 24. kolo:

Sparta Praha - Slavia Praha 1:0 (1:0)

Gól: 39. Sionko, 18.639 divákov (vypredané).

/Žofčák odohral celý zápas, Lačný nastúpil v 90. min - Krajčík odohral celý zápas a dostal ŽK, Grajciar hral do 60. min/