V šlágri vyhral Tottenham

SITA|14. apr 2010 o 23:21

V šlágri stredajšieho programu zápasov 34. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže zvíťazili hráči Tottenhamu Hotspur.

LONDÝN. V šlágri stredajšieho programu zápasov 34. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže zvíťazili hráči Tottenhamu Hotspur v 146. severolondýnskom prvoligovom derby (163. celkovo) nad Arsenalom najtesnejším rozdielom 2:1. "Kohúti" sa dokázali otriasť zo senzačného nedeľňajšieho neúspechu proti Portsmouthu v semifinále FA Cupu a naďalej sú v hre o svoj premiérový prienik do Ligy majstrov. Momentálne majú zverenci Harryho Redknappa na 5. mieste tabuľky Premier League jednobodové manko na štvrtý Manchester City. Tottenham naposledy zvíťazil medzi elitou nad Arsenalom ešte v novembri 1999. "Kanonieri" siahali po novom rekorde v počte zápasov v rade bez prehry s jedným súperom v najvyššej dhodobej súťaži, ale napokon ho len vyrovnali: 20-krát bez prerušenia neťahali za kratší koniec ani proti Huddersfieldu ešte v rokoch 1928 - 1937.

Hneď pri svojej ligovej premiére sa možno životným gólom zaskvel mladík Danny Rose. Brankár hostí Manuel Almunia k nemu v 10. min vyboxoval rohový kop po zblokovanej veľkej šanci Romana Pavľučenka a 19-ročný stredopoliar Spurs nádherne trafil ľavačkou volejom z takmer tridsiatich metrov a pomerne ostrého uhla. Domáci mali aj vynikajúci vstup do druhého dejstva, keď necelé dve minúty po zmene strán druhýkrát domáce tribúny rozjasal Gareth Bale. Zverenci trénera Arséna Wengera opäť potvrdili, že sú mužstvom posledných 10 minút. V 85. min zdramatizoval súboj Nicklas Bendtner, ale hosťom sa už vyrovnať do konca duelu nepodarilo. Na ihrisko sa v 68. min dostal prvýkrát po zranení členka aj holandský útočník Arsenalu Robin van Persie, ktorý v závere zviedol niekoľko neúspešných súbojov s gólmanom Tottenhamu Gomesom. Arsenal pohŕdol šancou dostať sa na dostrel 3 bodov od vedúcej Chelsea, momentálne sú "kanonieri" so 71 bodmi na 3. mieste tabuľky anglickej ligy.

Aston Villa - Everton 2:2 (0:1)

Góly: 72. Agbonlahor, 90. Jagielka (vlastný) - 23. a 74. Cahill

Wigan Athletic - Portsmouth 0:0

Tottenham Hotspur - Arsenal 2:1 (1:0)

Góly: 10. Rose, 47. Bale - 85. Bendtner