Nadal vyhral šiestykrát turnaj v Monte Carle

Rafael Nadal
Rafael Nadal (Autor: SITA/AP)
TASR|18. apr 2010 o 16:03

Španielsky tenista Rafael Nadal sa stal šiestykrát za sebou víťazom antukového turnaja ATP Masters v Monte Carle.

MONTE CARLO. Španielsky tenista Rafael Nadal sa stal šiestykrát za sebou víťazom antukového turnaja ATP Masters v Monte Carle (dotácia 2,543 milióna eur). Ako nasadená jednotka vo finále dvojhry po výbornom výkone deklasoval svojho krajana Fernanda Verdasca (6.) za 86 minút 6:0, 6:1 a ukončil jedenásťmesačné čakanie na turnajový titul. Naposledy zdvihol nad hlavu cennú trofej vlani v máji v rímskom Foro Italico.

Nadal je vôbec prvým tenistom v Open ére, ktorý triumfoval na tom istom turnaji šesťkrát v rade. Štvornásobný víťaz Roland Garros nenašiel na monackej antuke premožiteľa už v 32 zápasoch. V prvom sete finálového duelu urobil s Verdascom krátky proces a svojmu kolegovi zo španielskeho daviscupového tímu uštedril "kanára". Aj v druhom dejstve Nadal jasne dominoval a upravil vzájomnú bilanciu s Verdascom na 10:0.

Rodák z Manacoru znikasuje za 37. singlový titul prémiu 434.000 eur. "Po dnešnom víťazstve so mnou lomcovali veľké emócie. Turnaj v Monte Carle je jednoducho mojou srdcovkou a v Monaku som prežil jeden z najkrajších týždňov za posledné obdobie," povedal Nadal pre akreditované médiá. Verdasco bol po hladkej prehre sklamaný. "Dúfam, že Rafu raz prestane baviť stále vyhrávať tento turnaj, potom príde šanca pre ďalších hráčov vrátane mňa."