Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Handzuš žiaril, Halák sklamal a striedal

Jaroslav Halák po slabých výkonoch zrejme prišiel o pozíciu brankárskej jednotky v tíme Montrealu.

Michal Handzuš po jednom zo svojich gólov oslavuje s Ryanom Smithom.Michal Handzuš po jednom zo svojich gólov oslavuje s Ryanom Smithom. (Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Úlohou Michala Handzuša bolo pred sériou s Vancouvrom zastaviť bratov Sedinovcov. Slovenský center Los Angeles, ale dokázal, že vie strieľať aj rozhodujúce góly. „Králi“ vedú v sérii 2:1.

K triumfu 5:3 prispel Handzuš dvomi gólmi a prihrávkou. „Michal je pre nás kľúčovou postavou, jeho defenzívne schopnosti sú výborné, ale vie pomôcť aj bodmi," pochválil pre Los Angeles Times Slováka najlepší strelec Kings Anže Kopitar.

Handzuž dominoval v utorkovom zápase v presilovke. Pri prvom góle doklepol do bránky vyrazenú strelu. Druhý si vybojoval pred bránou po akcii dvojice Johnson - Doughty. „Som rád, že sme vyhrali, ale v obrane sme mali byť lepší, dali sme Sedinovcom veľa priestoru," kriticky dodal Handzuš, ktorý paradoxne odchádzal zo zápasu s mínusovým bodom. Handzušov útok opäť nastupoval proti švédskym bratom, Slovák mal na krídlach Fredrika Modina a Brada Richardsona.

Kings využili v zápase hneď prvé tri presilovky a položili tak základ svojej výhry. Banskobystrického rodáka vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu.

V sérii sa veľmi nedarí Pavlovi Demitrovi, ktorý zaznamenal doteraz len jednu asistenciu a postupne sa prepadol z druhého až do štvrtého útoku.

Brankára Jaroslava Haláka striedal v 29. minúte Carey Price

Halák dostal zo šiestich striel tri góly

Tretí zápas nevyšiel hráčom Montrealu s brankárom Jaroslavom Halákom. Zverenci trénera Jacquesa Martina síce odohrali v treťom zápase série s Washingtonom vynikajúcu prvú tretinu, ale vychytal ich Rus Semion Varlamov.

V druhej tretine sa k nemu pridali aj spoluhráči a spustili gólovú smršť. Haláka prekonali trikrát, keď na neho šlo len šesť striel a v 29. minúte ho vymenil Carey Price. Ten dostal dva góly z 23 striel.

„Jara neviním z gólov, ale potrebovalo to zmenu. Po skvelej prvej tretine sme pokazili druhú a zmena brankárov veľakrát pomôže," povedal pre Montreal Gazette Martin.

Otázne je, kto bude chytať v ďalšom súboji. Halák predviedol v prvom zápase série skvelý výkon, keď chytil 45 striel a pomohol svojmu tímu k nečakanej výhre. V ďalších, ale dostal z 30 striel 8 gólov a Canadiens prehrávajú v sérii 1:2.

Price síce dostal gól od Ovečkina, pri ktorom si zle pokryl ľavú stranu bránky, ale celkovo predviedol spoľahlivé zákroky.