Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Hádzanári Prešova už vo finále, Hlohovec blízko postupu

Súhrn výsledkov tretích sobotňajších stretnutí semifinále play-off extraligy v hádzanej mužov.

BRATISLAVA. Hádzanári Tatrana Prešov sa stali prvými finalistami extraligy mužov, keď semifinále play-off proti ŠKP Bratislava rozhodli v najkratšom čase. Obhajcovia prvenstva rozdrvili v sobotňajšom domácom stretnutí "policajtov" 52:30 (26:15) a sériu vyhrali 3:0 na zápasy. Zverenci trénera Rastislava Trtíka sú opäť bližšie k zisku šiesteho titulu v ére samostatnosti SR, z toho štvrtému za sebou.

O ich súperovi sa môže rozhodnúť už najbližšiu stredu (5. 5.), keď je v Nových Zámkoch na programe štvrtý duel série medzi domácim HC Štart a MŠK Hlohovec. V doterajších vzájomných meraniach síl ťahali za dlhší koniec povrazu vždy hostitelia a inak tomu nebolo ani v sobotu, keď sa pred svojimi fanúšikmi tešili z tesného víťazstva 26:24 (16:14) Hlohovčania, ktorí sa ujali vedenia 2:1 na zápasy a majú teraz dva postupové mečbaly.

Tatran Prešov - ŠKP Bratislava 52:30 (26:15) - konečný výsledok série: 3:0, do finále postúpil Tatran Prešov

Najviac gólov: Antl 16/4, T. Mažár 7, Michal Urban 6 - Kucharík 6, Volentics 5, Mišenčík 3

Pok. hody: 5/4 - 3/3, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Sivák a Dvorský, 517 divákov

Bratislavčania - tak ako počas celej tejto série - dokázali s Tatranom držať krok do 10. min, keď bol na ukazovateli skóre stav "len" 9:5 v prospech domácich. V ďalších minútach však nasadil Prešov svoje zdrvujúce tempo a najmä rýchle protiútoky Radoslava Antla robili hosťom veľké ťažkosti. V druhom polčase to bola viac - menej exhibícia domácich, ktorí sa divákom odvďačili vytúženou päťdesiatkou.

MŠK Hlohovec - HC Štart Nové Zámky 26:24 (16:14) - stav série: 2:1

Najviac gólov: F. Zaťko 10/6, Cibulka 5, Pupík 4 - Rábek 10/1, Szapu 6/1

Pok. hody: 8/6 - 3/2, vylúčení: 9 - 8, ČK: Jurko (N. Zámky) za 3 vylúčenia, rozhodovali: S. Cipov a Pastierik, 850 divákov

Zápas bol veľmi dramatický a nervózny, ale opäť rozhodla výhoda domáceho prostredia. Hlohovec sa v 4. min dostal do vedenia a potom už vyhrával aj v ďalšom priebehu duelu. V I. polčase získali domáci dvojgólový náskok (16:14), ktorý si udržali až do konca stretnutia (26:24). Hráčov MŠK delí už len jedno víťazstvo od historického postupu do finále.