Šatan pomohol gólom a asistenciou Bostonu k výhre

Miroslav Šatan
Miroslav Šatan (Autor: ap)
Sportnet|4. máj 2010 o 05:27

Gól a asistencia Miroslava Šatana pomohli Bostonu k druhému víťazstvu nad Philadelphiou. Chicago vyrovnalo stav série s Vancouvrom, Demitra s gólovou prihrávkou.

NEW YORK. Tohtoročné play off NHL zastihlo Miroslava Šatana (hrací čas 19.49 min) v hernej pohode, čo potvrdil aj v noci na utorok, keď sa gólom a asistenciou podieľal na tesnej výhre Bostonu nad Philadelphiou.

Skúsenému 35-ročnému útočníkovi sa proti Flyers vo vyraďovacej fáze darí, veď to bol už jeho 22. bod v 23. zápase proti tomuto súperovi. Zároveň mu za 4 presné zásahy a 5 asistencií patrí pozícia (celkovo je 12.) najproduktívnejšieho Slováka v tohtoročnom play off.

Foto - AP

"V play off dostávam v porovnaní so základnou časťou viac priestoru, zohrávam dôležitejšiu úlohu. Cítim sa preto viac zaangažovaný a môžem hrať lepšie," vysvetlil Šatan.

Jeho spoluhráč a tiež kapitán "medveďov" Zdeno Chára strávil na ľade dovedna 25.22 min, čo bolo najviac spomedzi všetkých hráčov domáceho výberu. Do štatistík si potom pripísal jeden plusový bod.

Bruins tak zvíťazili aj v druhom zápase (prvý zvládli 5:4pp) semifinále Východnej konferencie a pred odchodom do Philadelphie tak majú na konte vedenie 2:0 na zápasy.

TD Garden opäť videla vyrovnaný duel plný zaujímavých súbojov, ktorý napokon necelé tri minúty pred koncom rozhodol svojim prvým gólom v play off Milan Lucic. 21-ročný krídelník sa zároveň stal prvou hviezdou zápasu.

Tretí duel tejto série je na programe vo štvrtok skoro ráno o 1.00 hod SEČ.

Blackhawks vyrovnali stav série s Vancouvrom

V druhom zápase nočného programu sa Chicagu podarilo vyhrať nad Vancouvrom 4:2 a vyrovnať tak zápasový stav na 1:1.

V drese domácich sa predstavili aj Marián Hossa (17.11 min) a Tomáš Kopecký (13.46 min), šesť striel prvého menovaného a jedna toho druhého si však cestu za chrbát gólmana Canucks Luonga nenašli.

Foto - AP

Bodovo úspešnejší bol Pavol Demitra, ktorý prihrával na druhý gól Vancouvru, tomu však napokon na víťazstvo nestačilo ani dvojgólové vedenie, veď "jastrabi" tromi gólmi v tretej tretine zápas otočili.

Ten rozhodujúci z hokejky Versteega, ktorý berie aj ocenenie prvá hviezda zápasu, prišiel len jeden a pol minúty pred koncom riadnej hracej doby.

"Dosiahli sme veľké víťazstvo, na ktoré chceme nadviazať aj v ďalšom súboji. Bude to dobrá séria a myslím, že aj dlhá. Dnes sme si to užili," uviedol autor vyrovnávajúceho gólu Patrick Sharp.

Po hladkej porážke z prvého duelu v pomere 1:5, sa teda Chicagu podarilo vyhrať, tretie stretnutie hostí kanadský Vancouver. Začína sa vo štvrtok 6.30 hod SEČ.

Východná konferencia, semifinále:

BOSTON - PHILADELPHIA 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) - stav série: 2:0

Góly: 6. Boychuk (Bergeron), 30. ŠATAN (Wheeler, Wideman), 58. Lučič (Krejčí, ŠATAN) - 18. M. Richards (Briere, Leino), 40. Briere (Leino, Pronger). Brankári: Rask - Boucher, strely: 27:26, rozhodovali: Lee, McCreary, vylúčení: 4:5 na 2 min, návšteva: 17 565 divákov.

Západná konferencia, semifinále:

CHICAGO - VANCOUVER 4:2 (1:2, 0:0, 3:0) - stav série: 1:1

Góly: 8. Seabrook (Bolland, Versteeg), 47. Sharp (Seabrook), 59. Versteeg (Keith, Seabrook), 60. Kane (Toews) - 2. Raymond (Kesler, Bieksa), 6. Samuelsson (H. Sedin, DEMITRA). Brankári: Niemi - Luongo, strely: 34:26, rozhodovali: Sutherland, Walkom, vylúčení: 6:2, návšteva: 22 142 divákov.