Chelsea vyhrala FA Cup a je siedmym anglickým klubom s double

Chelsea zdolala Portsmouth a má FA Cup. (Autor: ap)
TASR|15. máj 2010 o 17:56

Futbalisti Chelsea FC sa v sobotu stali siedmym klubom v histórii anglického futbalu s double v slávnom FA Cupe aj Premiership.

Londýn.

Vo Wembley zverenci trénera Carla Ancelottiho zdolali v zaujímavom zápase FC Portsmouth 1:0. Porsmouth nevyužil šancu napraviť si zlú sezónu, v ktorej po finančnom krachu zostúpil z elitnej súťaže.

O triumfe "The Blues" rozhodol presný zásah kanoniera Didiera Drogbu v 59. minúte z priameho kopu. Ešte štyri minúty pred tým za bezgólového stavu nepremenil penaltu Kevin-Prince Boateng. vypredané Wembley bolo od začiatku svedkom zaujímavého predstavenia.

Chelsea od začiatku drtila outsidera, neuveriteľných päťkrát trafila len v prvom polčase tyč, no nedokázala sa gólovo presadiť. Naopak, z ojedinelej šance Frederica Piquionneho v 22. minúte mohli streliť gól "Pompey", ale brankár Petr Čech zázračným reflexom loptu vyrazil.

Lepší nástup do druhého dejstva mal prekvapujúco Portsmouth, ale po nepremenenej penalte sa presadil kapitán Pobrežia Slonoviny, ktorý sa predstaví aj na MS v JAR. Drogba si tiež udržal skvelú bilanciu, keď strelil gól v každom z posledných šiestich vystúpeniach Chelsea vo Wembley. V závere dostala Chelsea tiež šancu kopať penaltu, ale Frank Lampard ju zahodil.

Vyhrať v jednej sezóne najstaršiu európsku súťaž a ligu sa doteraz podarilo len Prestonu North End, Aston Ville, Tottenhamu Hotspur, Arsenalu Londýn (trikrát), FC Liverpool a Manchester United (trikrát). "Modrí" sa tiež stali len šiestym klubom, ktorý obhájil výhru v FA Cupe.

finále FA Cupu 2009/2010:

Chelsea FC - FC Portsmouth 1:0 (0:0)

Gól: 59. Drogba

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Chelsea vyhrala FA Cup a je siedmym anglickým klubom s double