Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
AKTUALIZOVANÉ 12.20

Montreal prehral, Halák trikrát inkasoval, Hossa s asistenciou

Hokejisti Philadelphie našli aj v druhom zápase finále Východnej konferencie recept na Jaroslava Haláka. Brankár Montrealu dostal tri góly, Flyers vyhrali 3:0 a v sérii vedú 2:0.

Michael Leighton je pre hráčov Montrealu zatiaľ neprekonateľnou prekážkou.Michael Leighton je pre hráčov Montrealu zatiaľ neprekonateľnou prekážkou. (Zdroj: SITA/AP)

BRATISLAVA. Rovnako vedie 2:0 v sérii aj Chicago.

Philadelphia v druhom zápase série nedostala gól a celkovo vyhrala už šieste stretnutie za sebou. Hviezdou zápasu sa stal brankár Michael Leighton, ktorý vychytal druhé čisté konto po sebe.

"Istota v bráne je dôležitá. Nám ju stopercentne dáva Leight, aj preto sme v útoku sebavedomí," skonštatoval v pozápasovom rozhovore pre televíziu TSN kapitán pennsylvánskeho tímu Mike Richards.

pozn. časy sú uvedené v SEČ

"Ešte sme nepovedali posledné slovo. Nezačali sme dobre, ale nevzdávame sa," povedal pre nhl.com odhodlane útočník Montrealu Brian Gionta.

Canadiens podobne ako v prvom zápase prestrieľali domáci tím, na úspech im to nestačilo. Hneď v úvodnej tretine vystrelili šestnásťkrát. Flyers však stačilo len šesť pokusov na úvodný gól stretnutia, ktorý strelil v presilovke Danny Briere. Halákovi pri jeho strele preletel puk cez lapačku po nie veľmi istom zákroku.

Canadiens síce strieľali v zápase viac, ale hokejisti Philadelphie výborne bránili a väčšina striel nemala veľa šancí na úspech ohroziť Michaela Leightona. Okrem toho jednotka domáceho tímu dokázala predviesť pár dôležitých zákrokov.

Flyers využili dve presilovky

Montreal sa dopustil na konci druhej tretiny ďalšieho faulu, konkrétne Brian Gionta. Flyers následne jeho priestupok potrestali, keď výborne dorážali na Haláka. Slovák prvé dve strely pred gólom chytil ale na tretiu dorážku Simona Gagneho už nestačil.

Tretia tretina už patrila jasne domácim hokejistom. Tí nepustili Montreal do žiadneho tlaku a v 51. minúte pridali poisťovací tretí gól. Haláka prekonal prekvapujúcou strelou z uhlu Fín Ville Leino. Odchovanec ružinovského hokeja neudržal puk v lapačke.

Na konci zápasu síce Slovák predviedol zopár pekných zákrokov, najmä keď vychytal nájazd Dannyho Briera aj s dorážkou, ale výsledok sa už nezmenil. Montreal potvrdil, že v zápasoch v ktorých prestrieľa svojho súpera ťahá vždy za kratší koniec. Stalo sa tak už štvrtýkrát v tohtoročnom play off.

Jaroslav Halák nechytal v zápase veľmi isto a je možné, že ho vo štvrtkovom dueli nahradí v bránke Habs Carey Price.

Chicago vedie už 2:0

V stretnutí Západnej konferencie prehralo San Jose s Chicagom 2:4 a v sérii vedú Blackhawks 2:0. Marián Hossa k víťazstvu. Tomáš Kopecký rovnako ako v prvom dueli finálovej série ostal len na tribúne.

Hossa hral opäť v zápase výborne smerom dozadu, ale znova sa mu nepodarilo streliť gól. V play off má zatiaľ na svojom konte len dva. "Snažím sa viac strieľať ale nedarí sa mi puk dostať do siete. Určite to tam v najbližšom čase padne," povedal Slovák pre denník Daily Herald.

"Základom je, aby som na seba nevytváral veľký tlak, lebo to k ničomu nepomôže," pokračoval trenčiansky odchovanec, ktorý vystrelil v zápasoch proti San Jose na Jevgenija Nabokova celkovo osemkrát.

V treťom súboji, ktorý je na programe v piatok 21. mája, budú mať výhodu domáceho prostredia háči Chicaga.

Hossa má v trinástich zápasoch v play off na svojom konte desať bodov a tréneri vyzdvihujú najmä jeho hru pri forčekovaní a v defenzíve. "Získa niesmerne veľa pukov, či už pri oslabení alebo v presilovkách, pre tím spraví naozaj veľmi veľa," chválil svojho zverenca tréner Joel Quenneville. "Čo sa týka ofenzívy. Som si istý, že ešte prídu jeho rozhodujúce body."

Slováka pochválil aj druhý najproduktívnejší hráč Chicaga v play off Patrick Kane. "Marián hrá skvele dozadu, dáva nám tak istotu. V útoku začal viac strieľať a určite sa mu to vyplatí," povedal Kane pre denník Chicago Tribune.

Gólovo je na tom podobne aj útočník Sharks Danny Heatley. Jeden z najlepších strelcov posledných rokov NHL ale nepomáha svojmu tímu veľmi v defenzíve, preto sa od neho očakávajú góly. Pravý krídelník strelil v posledných osemnástich zápasoch len dva.

Philadelphia - Montreal 3:0 (1:0,1:0,1:0)

stav série 2:0

góly: 5. Briere, 36. Gagne, 51. Leino

strely: 23 - 30, brankári Leighton - Halák

San Jose - Chicago 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

stav série: 0:2

Góly: 32. Marleau (Thornton, Boyle), 56. Marleau (Heatley, Boyle) - 13. Ladd (Keith, Versteeg), 27. Byfuglien (Kane, Toews), 29. Toews (Keith, Kane), 47. Brouwer (Hjalmarsson, Hossa)