Hossa pomohol gólom k druhej výhre Chicaga

Gól Mariána Hossu.
Gól Mariána Hossu. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|1. jún 2010 o 05:08

Hokejisti Chicaga vyhrali aj druhý zápas finálovej série. Na triumfe 2:1 sa podieľal aj Marián Hossa, ktorý strelil prvý gól domácich.

BRATISLAVA. Blackhawks tak vyhrali oba zápasy na vlastnom ľade.

"Po strelení gólu sa mi hrozne uľavilo, už ma to doslova prenasledovalo," skonštatoval pre espn.com vysmiaty slovenský krídelník.

Prečítajte si o NHL viac

"Marián si ten gól zaslúžil. Na tréningu pracuje tvrdo, veľa strieľa a konečne prekonal smolu," skonštatoval v rozhovore pre ESPN America Hossov spoluhráč z útoku Patrick Sharp. Dobrý zápas odohral aj Tomáš Kopecký. Jeho lajna s Versteegom a Bollandom zvládla ubrániť elitný útok Flyers. Slovenský krídelník bol na ľade takmer 13 minút.

Dominovali brankári a obrany

Obidva tímy začali v druhom zápase pozornejšie v obrane ako tomu bolo v úvodnom stretnutí série. V prvej tretine mali strelecky navrch domáci hokejisti, ale brankár Michael Leighton si udržiaval čisté konto. Blackhawks ho nepokorili ani vo dvoch presilovkách v úvodnej dvadsaťminútovke a jednej v druhej časti hry.

V prostrednej tretine sa dostali k výraznejším šanciam aj hostia. Najmä ich kapitán Mike Richards hýril aktivitou. Na konci tretiny však udreli zverenci trénera Joela Quennevilleho. Na začiatku 38. minúty vystrelil od modrej Patrick Sharp, Leighton len vyrazil puk pred seba a v skrumáži sa najlepšie zorientoval Marián Hossa, ktorý strelil tretí gól v tohtoročnom play off. Necelú pol minútu potom zažili Flyers druhý šok, keď ich gólmana prekonal strelou švihom pomedzi nohy obrancu Ben Eager.

Obrovská radosť Mariána Hossu po prekonaní streleckej smoly

Hráči Philadelphie sa nevzdali, na konci tretiny mali šancu znížiť v presilovke, čo sa im nepodarilo. Početnú výhodu dokázali využiť až v tretej tretine, keď Simon Gagne šikovne tečoval pred Anttim Niemim strelu Jeffa Cartera. V polke poslednej tretiny mal šancu na druhý gól Hossa, ale jeho bekhendovú strelu z uhla po úniku Leighton betónom vyrazil.

Simon Gagne (v strede) oslavuje so spoluhráčmi svoj gól

Hossa druhou hviezdou zápasu

Hostia mali v tretej tretine viacero šancí na vyrovnanie, ale ich strely končili na pozornom fínskom brankárovi Niemim. Tréner Philadelphie Peter Laviolette sa odhodlal takmer dve minúty pred koncom k odvolaniu brankára. Flyers ale napokon nestačilo na vyrovnanie ani to, že v poslednej tretine prestrieľali domácich 15:4. Tretí gól Chicaga mohol do prázdnej bránky pridať po prihrávke Hossu Patrick Sharp, ale trafil len tyčku.

Fínsky brankár Antti Niemi pochytal 32 z 33 striel hokejistov Flyers

Prvou hviezdou stretnutia sa stal Antti Niemi, Marián Hossa bol druhou. "Najlepšia z našej strany bola jednoznačne druhá tretina. Philadelphia potom ukázala, že má silný tím. Preto je skvelé, že odchádzame na jej ľad za stavu 2:0 pre nás," povedal v pozápasovom rozhovore Patrick Sharp. "Rýchlo sme sa vracali do zadu a nedali súperovi šancu dostať sa do brejkov. Výborný výkon podal Antti, ktorý nás viackrát najmä v tretej tretine podržal," dodal na pozápasovej tlačovke obranca Blackhawks Duncan Keith.

Chicago - Philadelphia 2:1 (0:0, 2:0, 0:1), stav série 2:0

góly: 38. HOSSA (Brouwer, Sharp), 38. Eager (Byfuglien) - 46. Gagne (Richards, Carter)

strely: 26 - 33