Philadelphia znížila stav finále na 1:2, Hossa asistoval

Claude Giroux strieľa víťazný gól v predĺžení tretieho zápasu.
Claude Giroux strieľa víťazný gól v predĺžení tretieho zápasu. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|3. jún 2010 o 05:16

Hokejisti Philadelphie uspeli v prvom domácom zápase finálovej série s Chicagom. Flyers vyhrali 4:3 po predĺžení a znížili stav série na 1:2.

BRATISLAVA. V 6. minúte predĺženia rozhodol krídelník Claude Giroux, ktorý tečoval za brankára Anttiho Niemiho strelu Matta Carla.

Prečítajte si o NHL viac

Giroux zaznamenal v zápase gól a dve asistencie. "Zbehlo sa to veľmi rýchlo. Bol som v správnom čase na správnom mieste. Sme radi, že sme vyhrali a ostali v hre. Chcem poďakovať aj skvelým fanúšikom," povedal pre televíziu ESPN 22-ročný útočník.

Hossova asistencia nepomohla

Veľmi dobré stretnutie opäť odohral aj Marián Hossa, ktorý si pripísal asistenciu pri prvom góle svojho tímu. Viac však dominoval pri forčekovaní a aj v obrane získal dosť pukov, na výhru to však nestačilo. Hokejisti Philadelphie využili svoju fyzickú silu a udržali si reálnu šancu na zisk Stanleyho pohára. Hossa odohral skoro 20 minút za ktorých si pripísal štyri strely. Dôveru dostal od trénera Joela Quennevilleho aj Tomáš Kopecký. Ten zaznamenal za 17 minút dve strely.

Skvelý zápas odohral v domácom drese aj strelec tretieho gólu Flyers Ville Leino. "Dnes sme si užívali hokej a to bolo rozhodujúce. Určite nám pridá sebavedomie, že sme dokázali zvíťaziť, v piatok to bude opäť boj," skonštatoval ľavý krídelník z Fínska.

O triumfe domácich hokejistov rozhodli aj využité presilovky, keď dokázali skórovať v zápase dvakrát v početnej výhode.

"Stále si myslím, že môžeme hrať o niečo lepšie, ale dali sme do hry srdce a výhru sme si zaslúžili. Keď som sa ráno zobudil, bol som 100% presvedčený, že zvíťazime a stalo sa," povedal na tlačovke po zápase tréner Philadelphie Peter Laviolette.

"Prvých 40 minút sme hrali dobre. Potom to už bolo horšie, v predĺžení sme boli na začiatku aktívnejší, ale domáci hrali dobre a dokázali využiť našu chybu," dodal tréner Blackhawks Joel Quenneville.

Philadelphia - Chicago 4:3 pp (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 15. Briére (Hartnell, Coburn), 30. Hartnell (Pronger, Giroux), 44. Leino (Giroux), 66. Giroux (Carle, Briére) - 23. Keith (P. Kane, MARIÁN HOSSA), 38. Sopel (Madden), 43. P. Kane (Toews, Eager).

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:27. Diváci: 20 297.

stav série 1:2

Domov»Hokej»NHL»Philadelphia znížila stav finále na 1:2, Hossa asistoval