Štvorhra dievčat pre Maďarku Babosovú a Stephensovú z USA

SITA|5. jún 2010 o 13:42

Víťazkami štvorhry dievčat na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Roland Garros v Paríži (23. mája - 6. júna, antuka vonku) sa stali Maďarka Tímea Babosová a Američanka Sloane Stephensová.

PARÍŽ.

Päťky deblovej súťaže junioriek zdolali v sobotňajšom finále nenasadený španielsky pár Lara Arruabarrenová-Vecinová, María-Teresa Torrová-Florová za 64 minút suverénne 6:2, 6:3.

V prvom sete šampiónky dosiahli obrat z 0:1 na 4:1. V druhom síce povolili súperkám vyrovnať z 0:3, ale od stavu 3:3 si pripisovali gemy už len ony. Pre Babosovú ide o satisfakciu za vlaňajší neúspech v rozhodujúcom súboji miestnej mládežníckej štvorhry, vtedy po boku Britky Heather Watsonovej.

Výsledok:

Štvorhra dievčat - finále:

Tímea Babosová, Sloane Stephensová (5-Maď./USA) - Lara Arruabarrenová-Vecinová, María-Teresa Torrová-Florová (Šp.) 6:2, 6:3 za 64 minút