Košice Open - Mečíř ml. prehral vo štvrťfinále dvojhry

SITA|10. jún 2010 o 19:00

Slovenský tenista Miloslav Mečíř ml. prehral vo štvrtkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Košice Open.

KOŠICE. Slovenský tenista Miloslav Mečíř ml. prehral vo štvrtkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Košice Open v areáli Anička na Kostolianskej ceste v Košiciach (7. - 12. júna, dotácia 30 000 eur + H, antuka vonku) s takisto nenasadeným 18-ročným Srbom Filipom Krajinovičom, 214. v renkingu, v ich prvom vzájomnom súboji za 87 minút 2:6, 4:6. Postupujúci si v piatok v semifinále zmeria sily s Brazílčanom Caiom Zampierim. V druhom semifinále budú bojovať kazašský reprezentant Michail Kukuškin a Španiel Rubén Ramírez-Hidalgo.

Dvadsaťdvaročný syn olympijského víťaza zo Spolu 1988, kapitána daviscupovej reprezentácie SR i riaditeľa košického podujatia Mečíř junior figuruje na 425. priečke vo svetovom rebríčku. V stredu v osemfinále miestnej singlovej súťaže šokujúco zdolal Fabia Fogniniho nasadeného ako druhého. Talianovi patrí 81. pozícia v počítačovom poradí a nedávno na grandslamovom Roland Garros v Paríži prekonal - zhodne v piatich setoch - Čiľana Nicolasa Massúa i Francúza Gaela Monfilsa. Bratislavčan vo svojom jedinom predchádzajúcom zápase proti súperovi takéhoto kalibru zdolal 21. apríla na challengeri na tvrdom povrchu v Aténach Nemca Benjamina Beckera, vtedy 40. v počítačovom poradí.

Člen programu NTC Mečíř ml. si odnáša 15 bodov do hodnotenia a šek na 875 eur. V singlovej súťaži na Košice Open bol už po 1. kole jediným zostávajúcim domácim hráčom zo štyroch štartujúcich. Hneď na úvod sa totiž lúčili Martin Kližan, držiteľ voľnej karty Andrej Martin i kvalifikant Marek Semjan.

V podvečernom dramatickom zápase štvrťfinále štvorhry si Mečíř ml. a Semjan poradili s Kližanom a kazašským reprezentantom Jurijom Šcukinom za 78 minút tesne 6:4, 2:6, 10:8 (zápasový tajbrejk). Medzi najlepšími štyrmi pármi budú v piatok čeliť dvojkám deblovej súťaže Carlosovi Pochovi-Gradinovi a Pablovi Santosovi zo Španielska. Už nezískajú menej ako 29 bodov do príslušného renkingu a spoločný šek na 650 eur.

Dvojhra - štvrťfinále - štvrtok - súhrn výsledkov:

Filip Krajinovič (Srb.) - Miloslav Mečíř ml. (SR) 6:2, 6:4 za 87 minút

Rubén Ramírez-Hidalgo (3-Šp.) - Victor Crivoi (7-Rum.) 2:6, 6:1, 6:4

Michail Kukuškin (5-Kaz.) - Ivo Minář (ČR) 6:2, 7:5

Caio Zampieri (Braz.) - Jorge Aguilar (Čile) 5:7, 7:6 (4), 6:4

Dvojice v piatkovom semifinále:

Michail Kukuškin (5-Kaz.) - Rubén Ramírez-Hidalgo (3-Šp.)

Caio Zampieri (Braz.) - Filip Krajinovič (Srb.)

Štvorhra - štvrťfinále:

Miloslav Mečíř ml., Marek Semjan (SR) - Martin Kližan, Jurij Ščukin (3-SR/Kaz.) 6:4, 2:6, 10:8 (zápasový tajbrejk) za 78 minút