Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Domáca prehra Slovákov v kvalifikácii MS s Ukrajincami

Hádzanári Slovenska neuspeli v sobotňajšom prvom stretnutí II. fázy kvalifikácie mužov o postup na majstrovstvá sveta 2011 vo Švédsku.

HLOHOVEC. Zverenci trénera Zoltána Heistera podľahli v Hlohovci reprezentantom Ukrajiny 25:30 (16:16) a ich sen o účasti na svetovom šampionáte sa im vzdialil.

Slováci nedokázali zopakovať výkon spred troch rokov, keď v Leviciach zdolali tohto súpera vysoko 35:19 a vybojovali si postup na ME 2008. Odveta dvojzápasu play-off je na programe v nedeľu 20. 6. o 16.00 h SELČ v Záporoží.

Výsledok - sobota - II. fáza kvalifikácie MS 2011 - prvý zápas (odveta 20. 6.):

Slovensko - Ukrajina 25:30 ( 16:16)

Zostava a góly SR: R. Štochl, Paul - Petro, Kopčo 3, M. Straňovský 4/3, T. Urban 1, T. Straňovský 3, Antl 2/1, D. Valo 4, Cs. Szücs ml. 3, F. Šulc ml. 1, Kukučka 3, L. Tarhai ml., Baláž 1

Najviac gólov za Ukrajinu: Burka 9, Ostrouško 8/3, Gančev 5, Petrenko 3

Pok. hody: 6/4 – 3/3, vylúčení: 4 - 7, ČK: 30. Krivčikov za hrubý faul, 58. Vyšnevskij (obaja Ukr.) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Leifsson a Palsson (obaja Isl.), 1100 divákov

Ani dva úspešné zákroky brankára Štochla nepomohli slovenskému tímu k úspešnému vstupu do duelu. Tri strely súpera si našli cestu za jeho chrbát a súper sa rýchlo ujal vedenia 3:0. Na konci 5. min odklial ukrajinskú bránku kanonier Šulc, vzápätí pridali hráči v červených dresoch ďalšie tri góly a v 8. min prvýkrát vyhrávali (4:3). Ukrajinci robili slovenskej defenzíve veľké problémy a už po necelej štvrťhodine opustil bránku Štochl.

Darilo sa predovšetkým ostrostrelcom Burkovi a Ostrouškovi, ktorí v I. polčase skórovali dovedna deväťkrát. V družstve SR sa strelecky presadzovali najmä kanonier D. Valo a vďaka premieňaniu pokutových hodov aj krídelník M. Straňovský. Práve po zákroku naňho dostal v 30. min Krivčikov červenú kartu a sám faulovaný vyrovnal tesne pred prestávkou na 16:16. S výnimkou úvodu sa ani jeden tím nedokázal výraznejšie odpútať a diváci v rozhorúčenej hlohovskej hale boli svedkami vyrovnaného I. polčasu. Po zmene strán sa vrátil medzi tri žrde Štochl, ktorý svoj

ich spoluhráčov viackrát bravúrne podržal, ale tí nevedeli zužitkovať a zahadzovali jednu príležitosť za druhou. V útoku trpezlivo hrajúci súper bol efektívnejší, a tak nielenže dokázal držať s domácimi krok, ale v II. polčase boli prevažne vo vedení. Keď Ostrouško v 43. min zvýšil na 21:19 pre hostí, na ukazovateli skóre svietil prvýkrát od 6. min dvojgólový rozdiel. Kouč SR okamžite zareagoval oddychovým časom a jeho zverenci vzápätí vyrovnali na 21:21.

Ukrajinci však opäť získali dvojgólové vedenie (23:21), ktoré sa nepodarilo na druhej strane skorigovať Antlovi z pokutového hodu. Naopak, Burka svojím deviatym presným zásahom zvýšil náskok svojho tímu na 24:21. Ukrajinské družstvo viedlo v 53. min už 26:22, ale za dve nevyužité tutovky ich Slováci potrestali dvoma gólmi. Z vykresanej nádeje však nebolo nič, hosti si už víťazstvo postrážili aj vďaka brankárovi Bražnykovi a po triumfe 30:25 pôjdu do odvety s päťgólovým náskokom.