V Hertogenboschi vyhrala Heninová

SITA|19. jún 2010 o 17:42

Víťazkou sobotňajšieho stretnutia finále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour UNICEF Open v holandskom Hertogenboschisa stala Justine Heninová.

HERTOGENBOSCH. Víťazkou sobotňajšieho stretnutia finále dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour UNICEF Open v holandskom Hertogenboschi (International, dotácia 220 000 USD, tráva) sa stala najvyššie nasadená Belgičanka Justine Heninová, ktorá si s Nemkou Andreou Petkovicovou za 108 minút 3:6, 6:3, 6:4.

Dvadsaťosemročná Heninová zaznamenala 43. turnajové víťazstvo, z toho má na svojom konte sedem grandslamových titulov. Osemnásta hráčka svetového renkingu absolvovala s o šesť rokov mladšou súperkou vyrovnaný duel.

Dvojhra - finále:

Justine Heninová (1-Belg.) - Andrea Petkovicová (7-Nem.) 3:6, 6:3, 6:4 za 108 minút