Cibulková vypadla v Stanforde v druhom kole

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková (Autor: SITA/AP)
TASR|29. júl 2010 o 08:10

Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 2. kole dvojhry na turnaji WTA na harde v kalifornskom Stanforde.

STANFORD. Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 2. kole dvojhry na turnaji WTA na harde v kalifornskom Stanforde (dotácia 700.000 dolárov). Zverenka chorvátskeho trénera Željka Krajana prehrala s Belgičankou Yaninou Wickmayerovou za 89 minút v dvoch setoch 1:6 a 4:6. Nasadená sedmička odplatila Cibulkovej vlaňajšiu prehru zo stretnutia 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie v bratislavskom NTC a vyrovnala vzájomnú bilanciu na 1:1.

Wickmayerová v prvom sete jasne dominovala a Slovenke, ktorá sa počas celého zápasu trápila na podaní, dovolila uhrať iba jediný gem. V druhom dejstve plnom brejkov a rebrejkov sa v koncovke opäť presadila Belgičanka. Za stavu 5:4 dokázala víťazka troch turnajov WTA otočiť z 15:40 a pri vlastnom servise premenila hneď prvý mečbal. Cibulková si zo Stanfordu odnáša šek na 8590 dolárov do 60 bodov do svetového rebríčka. Slovensko už na úvodnom podujatí americkej série nemá svoje zastúpenie, vlaňajšia štvrťfinalistka Daniela Hantuchová vypadla hneď v 1. kole po prehre s Izraelčankou Šahar Peerovou.