Hantuchová v San Diegu postúpila, Cibulková prehrala

Daniela Hantuchová v zápase proti Marion Bartoliovej.
Daniela Hantuchová v zápase proti Marion Bartoliovej. (Autor: SITA/AP)
TASR|4. aug 2010 o 07:30

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová ušla z troch mečbalov a prebojovala sa do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v kalifornskom San Diegu.

SAND DIEGO. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová ušla z troch mečbalov a prebojovala sa do 2. kola dvojhry na turnaji WTA v kalifornskom San Diegu (dotácia 700.000 dolárov). V úvodnom kole si poradila s nasadenou osmičkou Francúzkou Marion Bartoliovou za 2:22 h v troch setoch 3:6, 7:6 (3) a 6:4.

V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi Hantuchová vo štvrtok proti Číňanke Ťie Čeng, s ktorou má aktívnu bilanciu 2:0. Vlani vo Wimbledone i v roku 2008 v Indian Wells ju zdolala v dvoch setoch. Zverenka španielskeho trénera Carlosa Cuadrada má v San Diegu už teraz istú prémiu 8800 dolárov a 60 bodov do rebríčka WTA.

Hantuchová čelila v dueli s Bartoliovou v druhom sete za stavu 4:5 pri vlastnom podaní trom mečbalom, no odvrátila ich a vynútila si tajbrejk, v ktorom slávila úspech. V rozhodujúcom sete si slovenská jednotka vybudovala náskok 5:2 a hoci Bartoliová ešte znížila na 4:5, Hantuchová už zápas dotiahla do úspešného konca. Pri podaní Francúzky premenila hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s bývalou wimbledonskou finalistkou na 4:1.

dvojhra - 1. kolo:

Daniela HANTUCHOVÁ (SR) - Marion Bartoliová (8-Fr.) 3:6, 7:6 (3), 6:4

Cibulková skončila v prvom kole

Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji WTA v kalifornskom San Diegu (dotácia 700.000 dolárov). Zverenka chorvátskeho trénera Željka Krajana prehrala s wimbledonskou finalistkou a nasadenou trojkou Ruskou Verou Zvonarevovou po takmer dvaapolhodinovom boji v troch setoch 0:6, 6:3 a 4:6.

Po nevydarenom úvodnom dejstve sa Cibulková v ďalšom priebehu zápasu zmobilizovala a favorizovanej svetovej deviatke bola vyrovnanou súperkou. V treťom sete dokázala znížiť z 2:5 na 4:5, ked odvrátila sedem mečbalov, no v desiatom geme ju opäť nepodržalo podanie. Zvonarevová tak nadviazala na triumf nad Cibulkovou zo štvrťfinále turnaja o Kremeľský pohár v Moskve z roku 2008. Slovenská dvojka si zo San Diega odnáša prémiu 4800 dolárov a 1 bod do rebríčka WTA.

Cibulkovú po skončení zápasu mrzelo, že sa jej na začiatku rozhodujúceho setu nepodarilo potvrdiť brejk.

"Mala som šancu viesť 2:0, no nedorazila som ju a dovolila som Zvonarevovej spamätať sa, čo bola veľká chyba. Za stavu 2:5 som ešte zabojovala, odvrátila som sedem mečbalov, no v koncovke sa presadila súperka. Začiatok zápasu mi vôbec nevyšiel, bola som pomalá, Zvonarevová ma tlačila a tak som si za stavu 0:3 nechala zavolať trénera. Bolo jasné, že niečo robím na kurte zle a musím to zmeniť. Hoci som v prvom sete napokon inkasovala "kanára", moja hra sa postupne zlepšovala a od začiatku druhého setu som mala navrch. Viac som riskovala, darilo sa mi ju zatlačiť. Ešte raz škoda úvodu tretieho setu. V San Diegu som mala zo svojej hry lepší pocit ako pred týždňom v Stanforde. Od zápasu so Zvonarevovou sa musím odraziť a na ďalších turnajoch americkej série hrať ešte agresívnejšie," povedala pre TASR Cibulková, ktorá sa zo San Diega v piatok presúva do Cincinnati.