Cibulková vypadla v Cincinnati už v prvom kole

SITA|9. aug 2010 o 21:56

Slovenská tenistka Dominika Cibulková nepostúpila do 2. kola dvojhry na turnaji WTA Tour v Cincinnati.

CINCINNATI. Slovenská tenistka Dominika Cibulková nepostúpila do 2. kola dvojhry na turnaji WTA Tour v Cincinnati v americkom Ohiu (Premier, dotácia 2 milióny USD, tvrdý povrch DecoTurf II vonku). Dvadsaťjedenročná Slovenka v pondelkovom súboji 1. kola podľahla o štyri roky staršej ukrajinskej súperke Aľone Bondarenkovej v troch setoch za 125 minút 6:3, 2:6, 3:6. V zápase dvoch nenasadených hráčok zverenkyňa Željka Krajana Cibulková až sedemkrát neudržala svoje podanie. Za vystúpenie v 1. kole jej prináleží prémia 5400 USD a 1 bod do rebríčka.

V prvom sete sa Slovenka (44. v rebríčku WTA Tour) vzdialila Ukrajinke (31.) z 1:1 na 4:1 a napokon ho vyhrala 6:3. V druhom dejstve však Cibulková poprehrávala všetky svoje gemy na servise, a hoci ten súperkin získala dvakrát, podľahla 2:6. V rozhodujúcom sete viedla slovenská hráčka 3:1, ale opäť zaúradovali problémy so servisom a Bondarenková sériou piatich gemov získala set aj zápas. Bol to len druhý súťažný duel Bondarenkovej po vyše mesačnej pauze, počas ktorej sa vydala za svojho trénera Nikolaja Diačoka a spolu boli dovolenkovať na Kréte. Bondarenková sa vo vzájomnej bilancii s Cibulkovou ujala vedenia 2:1. V 2. kole bude jej súperkou víťazka súboja Marion Bartoliová (16-Fr.) - Anabel Medinová-Garriguesová (Šp.).