Weissovi sa debut v tíme Rangers vydaril. Prihral na gól

Vladimír Weiss ml.
Vladimír Weiss ml. (Autor: rangers.co.uk)
SITA|22. aug 2010 o 15:18

Len tri dni po definitívnom skompletizovaní ročného hosťovania z anglického Manchestru City do škótskeho veľkoklubu Rangers FC sa slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss ml. premiérovo ocitol v drese "jazdcov" v súťažnom stretnutí.

GLASGOW.

Hlavný kormidelník glasgowských "protestantov" Walter Smith síce 20-ročného rýchlonohého krídelníka v dueli 2. kola novej sezóny škótskej Premier League 2010/2011 na pôde Hibernianu do základnej zostavy nezaradil, no dal mu priestor v druhom polčase ako striedajúcemu hráčovi.

Góly "jazdcov"

V 66. min nahradil syn reprezentačného trénera SR Vladimíra Weissa st. útočníka Jamesa Beattieho a už o ďalšie štyri minúty sa postaral o druhý gól Rangers. Weiss junior najskôr kľučkou obišiel jedného protihráča, pri vbehnutí do šestnástky si loptu narazil a potom ju naservíroval úplne voľnému Kennymu Millerovi, ktorý bez problémov do prázdnej bránky skóroval.

Weiss pomohol Millerovi k hetriku

Miller predtým v 64. min otvoril skóre stretnutia a v 90. min dokonca skompletizoval svoj čistý hetrik a uzavrel skóre na konečných 3:0 pre favorita. V stretnutí úvodného kola SPL 2010/2011 si Rangers poradili pred vlastnými fanúšikmi s Kilmarnockom najtesnejším rozdielom 2:1 a na svojom konte majú zatiaľ plný počet bodov.

Weiss ml. strávil niekoľko rokov v mládežníckej akadémii Manchestru City, v jarnej časti uplynulej sezóny potom hosťoval v konkurenčnom Boltone Wanderers. Pred nadchádzajúcim ročníkom vyjadril túžbu zostať v kádri "The Citizens" a zabojovať o miesto v A-mužstve.

Hlavný tréner City Roberto Mancini však má k dispozícii tím nabitý hviezdnymi menami vrátane niekoľkých letných akvizícií a popri nich by sa Weiss junior len ťažko presadzoval. On aj samotný klub z The City of Manchester Stadium preto prikývli na možnosť ročného hosťovania. O prestupe vedenie "belasých" nechcelo ani počuť, pretože s účastníkom MS 2010 počítajú v budúcnosti vo svojom mužstve.

Škótska Premier League, 2. kolo:

Hibernian - Rangers FC 0:3

/Weiss ml. od 66. minúty/

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Weissovi sa debut v tíme Rangers vydaril. Prihral na gól