Olomouc po víťazstve 3:0 nad Brnom v tabuľke druhá

SITA|22. aug 2010 o 19:07

V nedeľňajšom zápase 6. kola najvyššej českej futbalovej ligy prehrala Ostrava na ihrisku Mladej Boleslavy 0:1.

PRAHA. V nedeľňajšom zápase 6. kola najvyššej českej futbalovej súťaže Gambrinus ligy 2010/2011 zvíťazila Sigma Olomouc na vlastnom trávniku nad Brnom pohodlne 3:0. Všetky góly však padli až po zmene strán. V 53. min sa presadil Hubník, o minútu neskôr Šultes a v 82. min tri body pre Sigmu poistil Melinho. Olomouc dýcha na krk lídrovi tabuľky z Plzne, na ktorého má momentálne dvojbodový odstup. Naopak, Brno je stále posledné.

Horkosť prehry ani po šiestom kole neokúsili hráči Českých Budějovíc, ktorí v nedeľu remizovali s Bohemians 1905 2:2, ale mohli aj vyhrať. Po prvom polčase totiž disponovali príjemným náskokom 2:0, keď dvakrát presne namieril Ondrášek. V 65. min však znížil Moravec a v závere zápasu sa o deľbu bodov postaral Kaufman.

Sériu troch prehier ťahá Ostrava, nad ktorej sily bola Mladá Boleslav.

Výsledky - 6. kolo, nedeľa:

Bohemians 1905 - České Budějovice 2:2 (0:2)

Góly: 65. J. Moravec, 90. Kaufman - 19. a 27. Ondrášek, 2807 divákov

Igor Držík (Bohemians) hral do 46. min - Peter Černák odohral celý duel, Jaroslav Belaň (obaja České Budějovice) sedel iba na lavičke pre náhradníkov.

Mladá Boleslav - Baník Ostrava 1:0 (1:0)

Gól: 21. Rolko, 4680 divákov

Lukáš Opiela (Mladá Boleslav) odohral celý duel - Ján Greguš hral od 45. min, Róbert Zeher (obaja Ostrava) odohral celý zápas.

Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno 3:0 (0:0)

Góly: 53. M. Hubník, 54. Šultes, 82. Melinho, 7310 divákov

Martin Husár odohral celý duel, Andrej Hodek (obaja Brno) sedel iba na lavičke pre náhradníkov.

1. FC Viktoria Plzeň 6 5 1 0 14:5 16

2. SK Sigma Olomouc 6 4 2 0 14:4 14

3. FK Mladá Boleslav 6 3 1 2 8:5 10

4. AC Sparta Praha 6 3 0 3 8:5 9

5. Dynamo České Budějovice 6 1 5 0 5:4 8

6. SK Slavia Praha 5 2 2 1 7:7 8