Lyžovanie: Zuzulová lyžiarkou roka 2002 ako prvá zjazdárka v histórii ankety

TASR|24. máj 2002 o 08:28

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Správa je embargovaná do piatka 23. mája do 14.30 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Bojnice 23. mája (TASR) - Mladá zjazdárka Veronika Zuzulová sa stala na základe hlasovania športových žurnalistov, lyžiarskych trénerov a funkcionárov Lyžiarkou roka 2002 a zároveň v deväťročnej histórii tejto ankety vôbec prvou víťazkou zo zástupcov alpských disciplín. V predošlých ôsmich vydaniach sa vždy tešili bežci na lyžiach, z toho až päťkrát Ivan Bátory.

Sedemnásťročná Bratislavčanka sa v uplynulých mesiacoch úspešne etablovala v širšej slalomovej špičke Svetového pohára, napriek vynechaniu viacerých pretekov Európskeho pohára obsadila v slalome celkovú druhú priečku a vrcholom jej úspechov bol poolympijský titul juniorskej majsterky sveta v jej špeciálnej disciplíne. Zuzulová prerušila v ankete hegemóniu bežcov, ktorí obsadili ďalšie dve priečky. Zjazdárska nádej dostala 195 bodov, Martin Bajčičák (12. v maratóne na 50 km klasicky na ZOH) 136, a Ivan Bátory (3. miesto v pretekoch SP v Davose) 133 bodov. Víťazi si ocenenia (a prví traja aj hodinky renomovanej švajčiarskej firmy) prebrali v piatok popoludní v hoteli Športcentrum v Bojniciach.