Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Osemfinále US Open: Dominika už pozná recept na Svetlanu

Cibulkovej bývalý tréner Peter Hrunčák dáva našej tenistke v pondelňajšom osemfinále US Open s Kuznecovovou dobré šance - ak bude hrať aktívne.

Svetlana Kuznecovová vybojovala v kariére 13 turnajových titulov, z toho dva grandslamové. S Cibulkovou má aktívnu zápasovú bilanciu 3:1.Svetlana Kuznecovová vybojovala v kariére 13 turnajových titulov, z toho dva grandslamové. S Cibulkovou má aktívnu zápasovú bilanciu 3:1. (Zdroj: TASR/AP)

BRATISLAVA. Dominka Cibulková odohrala so Svetlanou Kuznecovovou už štyri zápasy, tri z nich prehrala. No práve v poslednom v januári tohto roku na turnaji v Sydney dokázala Rusku zdolať 7:5, 6:2.

„Domča má v osemfinále US Open proti Kuznecovovej dobré šance," hodnotil na diaľku Cibulkovej bývalý kouč Peter Hrunčák. Jej tréner z juniorských rokov ju viedol krátko aj vlani na jeseň a na jar tohto roka. „Volala mi po víťazstve nad Španielkou Dominguezovou-Linovou a z jej hlasu som cítil dobrú náladu, spokojnosť. Po nepriaznivej sérii turnajov v Amerike sa v New Yorku uchytila, získala sebavedomie. Predvádza dobrý tenis s rýchlym pohybom. Proti favorizovanej Ruske môže hrať uvoľnene a keď s ňou už raz zvíťazila, pozná na ňu recept. Musí si aktívne chodiť po fiftíny, lebo inak ju súperka vo výmenách pretlačí."

Kuznecovová triumfovala na US Open v roku 2004, vlani pridala ďalšie grandslamové prvenstvo na antukovom turnaji Roland Garros v Paríži. V septembri 2007 bola svetovou dvojkou. Fyzicky zdatná rodáčka z Petrohradu hrá nátlakový tenis zo základnej čiary, podobným štýlom ako Cibulková.

„Svetlanu poznám a viem, čo môžem od nej očakávať," povedala 21-ročná Bratislavčanka. „V posledných týždňoch naznačila nárast formy, pred US Open vyhrala turnaj v San Diegu. Ak chcem proti nej uspieť, musím hrať ešte rýchlejšie a agresívnejšie ako v posledných zápasoch. Bude to otvorený zápas."

Kuznecovová sa do osemfinále dostala po výhre nad krajankou Kirilenkovou 6:3, 6:4. V doterajších troch dueloch vo Flushing Meadows stratila len jeden set, hneď v prvom stretnutí s Japonkou Dateovou-Krummovou.

„Proti Cibulkovej ma čaká ťažký zápas, Dominika je veľká bojovníčka," povedala Kuznecovová pre akreditované médiá po sobotňajšom zápase tretieho kola.

Otvoria program na centrálnom kurte

Slovenská tenistka Dominika Cibulková a Ruska Svetlana Kuznecovová v pondelok na grandslamovom US Open otvoria program na centrálnom dvorci Arthura Ashea. Ich osemfinálový duel dvojhry sa vo Flushing Meadows začne o 17.10 SEČ. Vo vzájomnej bilancii zatiaľ vedie Kuznecovová 3:1, v jedinom tohtoročnom súboji na turnaji WTA v austrálskom Sydney však bola v dvoch setoch úspešná Cibulková.