Prešov v maďarskej lige zdolal aj Szeged

SITA|18. sep 2010 o 20:22

Hádzanári Tatrana Prešov pokračujú v najvyššej maďarskej súťaži vo víťaznom ťažení a v sezóne 2010/2011 si pripísali na svoje konto štvrtú výhru v rade. V sobotňajšom šlágri zdolali vicemajstrovský Pick Szeged 33:30.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov pokračujú v najvyššej maďarskej súťaži vo víťaznom ťažení a v sezóne 2010/2011 si pripísali na svoje konto štvrtú výhru v rade. V sobotňajšom šlágri 4. kola Budapest Bank ligy zdolali Prešovčania na domácej palubovke vicemajstrovský Pick Szeged 33:30 (14:17).

V prvom polčase sa striedali družstvá vo vedení, ale v jeho závere si hostia predsa len vypracovali trojgólový náskok (17:14). Domáci nastúpili po zmene strán ako vymenení. V 37. min už vyhrávali 21:18 a o desať minút neskôr po osemgólovej šnúre Tatrana svietil na ukazovateli skóre stav 28:19.

Potom však Szeged ukázal svoju silu, keď chvíľkovú nepozornosť slovenského šampióna využil na zníženie jeho vedenia, ale otočiť vývoj sa mu už nepodarilo a prehral 30:33. V prešovskom drese bol najlepším kanonierom český krídelník Jan Sobol (6/1), za Pick sa strelecky presadili aj traja Slováci - Maroš Baláž (4), František Šulc ml. (3) a Tomáš Straňovský (2).

Zverenci trénera Rastislava Trtíka obhajujúci tretiu priečku z vlaňajšej premiérovej sezóny v Maďarsku majú v tomto ročníku zatiaľ stopercentnú bilanciu vďaka štyrom výhram a v tabuľke okupujú líderskú pozíciu.

Prešov je prvým zahraničným účastníkom najvyššej maďarskej hádzanárskej súťaže mužov, jeho výsledky sa započítavajú len do tabuľky súťaže nazvanej Pohár priateľstva.

Budapest Bank liga - 4. kolo:

Tatran Prešov - Pick Szeged 33:30 (14:17)

Najviac gólov: Sobol 6/1, Kristopans 5, D. Krok 5/4 - Lékai 8, Katzirz 6, M. Baláž 4, F. Šulc ml. 3, T. Straňovský 2 Pok. hody: 9/6 - 1/1, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Dobrovits a Tájok (obaja Maď.), 1115 divákov