V Montreale vybučali brankára Careyho Pricea

Carey Price.
Carey Price. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|23. sep 2010 o 15:22

Mladý kanadský brankár nezačal prípravu dobre, od hráčov Bostonu dostal z ôsmich striel štyri góly.

BRATISLAVA. Víťaz boja o brankársku jednotku v Montreale Canadiens Carey Price si fanúšikov v prvom prípravnom zápase nezískal. Duel s Bostonom síce začalo 21 000 fanúšikov skandovaním mena svojho gólmana, v druhej tretine ho už však vyprevadili z ľadu bučaním a posmeškami.

Mladý Kanaďan sa veľmi nezaskvel. Z ôsmich striel hráčov Bruins inkasoval štyri góly a za stavu 0:4 ho tréner Jacques Martin vystriedal v 23. minúte za Curtisa Stanforda.

Pricea môže tešiť, že za ním stoja aspoň spoluhráči. „Všetci sme za Careym. Podporujeme ho a neobviňujeme ho," povedal pre Montreal Gazzete útočník Mike Cammaleri a dodal: „Nikto v tejto hale nebude na neho bučať, ak chce fandiť tímu."

Situáciu sa snažil vysvetliť tréner Martin. „Dôležité je ako počíta s Careym naša organizácia. Fanúšikovia Montrealu veľmi prežívajú každý zápas, ale tiež musia byť trpezliví," povedal Martin pre klubovú stránku.

Kanadskí novinári sa zhodli, že to bol len prípravný zápas a dvadsaťdvaročnému brankárovi veľmi nepomohla obrana. Na druhej strane však dodávajú, že nechytil nič na viac a nebolo to prvýkrát kedy sa mu nedarilo.

Denník The Globe and Mail prišiel po zápase s titulkom: Price nie je správna voľba. Tým len podčiarkol stupňujúce negatívne reakcie na voľbu kanadského brankára, ktorého si vedenie Candiens vybralo na úkor Jaroslava Haláka. Tomu nepomohla ani skvelá forma v poslednom playoff, keď mal spomedzi všetkých brankárov najlepšiu percentuálnu úspešnosť brankárov. Manažment ho však pred sezónou vymenil do St. Louis.

Aj z tohto dôvodu nakoniec vedenie Montrealu angažovalo ešte skúseného Alexa Aulda, ktorý prišiel do tímu z New Yorku Rangers.