Gáborík začal prípravu dvoma gólmi

Marián Gáborík oslavuje so spoluhráčmi víťazstvo nad New Jersey.
Marián Gáborík oslavuje so spoluhráčmi víťazstvo nad New Jersey. (Autor: SITA/AP)
SITA|24. sep 2010 o 08:14

Vo štvrtkových prípravných zápasoch pre novým ročníkom zámorskej hokejovej NHL sa zo slovenských hráčov výrazne presadil útočník New Yorku Rangers Marián Gáborík.

BRATISLAVA. V zápase s New Jersey otvoril v 7. min skóre a v 4. min predĺženia ho uzavrel.

Oba zásahy zaznamenal v početnej prevahe. Na ľade strávil 19:28 min, na gólmanov Devils vyslal 4 strely a pripísal si 2 mínusové body. Asistencia Andreja Meszároša nepomohla Philadelphii, ktorá doma prehrala s Torontom 2:3 po samostatných nájazdoch.

V drese Tampy Bay Lightning sa predstavil Vladimír Mihálik, no pripísal si prehru v Edmontone 2:5, jeden mínusový bod, jednu strelu a jeden dvojminútový trest. Za Boston proti Floride nastúpil aj Zdeno Chára, no náprazdno vyšiel on aj jeho tím po prehre 2:3.

Výsledky štvrtkových prípravných stretnutí tímov NHL:

Florida - Boston 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

New York Rangers - New Jersey 4:3 po predĺžení (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0) - Marián Gáborík (NY Rangers) 2+0

Philadelphia - Toronto 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1) - Andrej Meszároš (Philadelphia) 0+1

Nashville - Carolina 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Edmonton - Tampa Bay 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Phoenix - Los Angeles 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Los Angeles - Phoenix 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)