Hádzanárky prehrali s Bieloruskom o štyri góly

SITA|26. sep 2010 o 13:24

Slovenské hádzanárky po dvoch víťazstvách (27:26 v Trebišove a 33:27 v Michalovciach) neuspeli v treťom z trojice medzištátnych priateľských zápasov s Bieloruskom.

SEČOVCE.

Zverenky trénera Štefana Katušáka podľahli v nedeľu v Sečovciach tomuto súperovi 26:30 (14:16). Pre Slovenky boli stretnutia súčasťou prípravy na I. fázu kvalifikácie MS 2011.

Slovensko - Bielorusko 26:30 (14:16)

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Grandtnerová, Gubíková - Kovaličková 3, Stuparičová, Szöllösiová, Hollá 3, Pileková 9/4, Jakubisová, M. Školková, Pajtášová 2, Košíková, Rajnohová, Mičiníková, Rebičová 9/2

Pok. hody: 8/6 - 5/5, vylúčené: 4 - 7, rozhodovali: Cipov a Pastierik (obaja SR), 300 divákov

Bielorusky mali raketový vstup do stretnutia. V 7. min vyhrávali 5:1, ale z vedenia sa dlho netešili, keď Slovenkám stačili dve minúty, aby sa dotiahli na 5:5. Celý prvý polčas bola hra vyrovnaná, no bieloruské družstvo získalo pred polčasovou prestávkou mierny náskok (16:14).

Napriek tomu, že tréner Katušák nechal oddychovať medzinárodne skúsené hráčky Stuparičová a Jakubisová, Slovenky držali krok so súperom. Až v záverečnej desaťminútovke využili Bielorusky technické chyby domácich, ktoré sa neúspešne usilovali otočiť vývoj skóre vo svoj prospech, a získali rozhodujúci náskok. Ten už z rúk nepustili a vyhrali 30:26.

Hodnotenie trénera:

Štefan Katušák (tréner žien SR): „Dnes som chcel dať príležitosť predovšetkým mladším hráčkam. Celý druhý polčas boli na palubovke až štyri 17 a 18-ročné hádzanárky. Som spokojný, ako sa dokázali vyrovnať s tlakom v zápase. Diváci nás hnali za víťazstvom, ale pre chyby sa nám nepodarilo dotiahnuť duel do úspešného konca. Výsledok bol však až do konca otvorený.“