Prešov prehral v Lige majstrov s Veszprémom

Prešov vstúpil do Ligy majstrov prehrou s maďarským majstrom.
Prešov vstúpil do Ligy majstrov prehrou s maďarským majstrom. (Autor: TASR)
TASR|26. sep 2010 o 19:05

Hádzanári Tatrana Prešov prehrali v nedeľu v zápase 1. kola hlavnej súťaže Ligy majstrov.

PREŠOV. Hádzanári úradujúceho slovenského šampióna Tatrana Prešov prehrali v nedeľu v zápase 1. kola hlavnej súťaže Ligy majstrov s MKB Veszprém KC (Maď.) 27:35.

Tatran Prešov - MKB Veszprém (Maď.) 27:35 (15:19)

Zostava a góly Prešova: Krupa, Popčák - Mažár 2, M. Urban, Tumidalský 3, Mikéci, Antl 7/1, Dudáš, Géci, Mazúr 2, Kristopans 3, Menkovič 4, Radčenko 4, Sobol, Pekár 2, Krok - najviac gólov MKB: Vujin 9/1, Pérez 7, G. Iváncsik 5. Rozhodovali: Pandzič, Mosorinski (obaja Srbsko), vylúčení: 1:7, 7m hody: 2/1-2/1, ČK: Laluška, 4345 divákov.

ďalšie výsledky:

IK Sävehof - KIF Kolding 30:38 (15:15), Montpellier HB - HSV Hamburg 26:30 (15:12)

Program Tatrana Prešov v B-skupine LM:

3. októbra: Prešov - KIF Kolding (Dán.) (17.15)

10. októbra: IK Sävehof (Švéd.) - Prešov (16.15)

Skóre stretnutia otvorili Prešovčania vďaka Kristopansovi, ale súper odpovedal troma gólmi. Za stavu 4:2 v prospech hostí sa rovnaký kúsok podaril domácim a po druhý raz v zápase šli do vedenia 5:4. V ďalšom priebehu sa bielo-zelení na súpera iba doťahovali a ten im ušiel na rozdiel troch gólov (10:7). Prešovčania sa súperovi znova priblížili, ale v 18. minúte po sedmičke Vujina to bolo opäť o tri góly - 16:13. Do polčasu sa maďarskému tímu podarilo náskok ešte zvýšiť (19:15).

Vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie hráčom MKB a v 37. minúte už bolo 23:18. Prešovčania v snahe urobiť niečo s výsledkom, začali vyrábať chyby pri rozohrávke a súper to kruto trestal. Dva samostatné úniky premenil Tamás Iváncsik a v poradí druhý zo 49. minúty znamenal osmególové vedenie 29:21. Domáci pôsobili bezradným dojmom, navyše súper dobre bránil a v bránke ich podržal Perič. Hostia si už vedenie postrážili a zaslúžene vyhrali 35:27.

Rastislav Trtík, tréner Prešova: "Naplnilo sa to, čo sme v tomto záapse očakávali. Mali sme problém presadiť sa v postupnom útoku, stratili sme v ňom osem lôpt a inkasovali osem gólov. Nedokázali sme vyvinúť taký útočný tlak ako súper. Nie všetko sme splnili čo sme si pred zápasom povedali a podľa toho aj vyzerá výsledok."

Lajos Mocsai, tréner Veszprému: "Aj keď tomu výsledok nesvedčí, bol to pre nás dobrý zápas. Som spokojný s plnením úloh, ktoré som hráčom pred stretnutím prízvukoval. Dokázali sme si poradiť s obranou domácich, ktorú z maďarskej ligy poznáme ako dobre organizovanú. Išli sme krok za krokom ku svojmu cieľu, ktorý sme napokon dosiahli."