Fluminense sa vrátili do čela brazílskej ligy, Corinthians zaváhali

TASR|27. sep 2010 o 06:44

Do čela brazílskej ligy sa v noci na pondelok dostali futbalisti Fluminense, ktorí naplno zabodovali po víťazstve 2:1 na trávniku Victorie.

RIO.

Dovtedajší líder Corinthians zaváhal na pôde úradujúceho juhoamerického klubového šampióna v Porto Alegre (2:3).

Domáci Internacional síce v prvej minúte nadstaveného času prišiel o vylúčeného Neia a navyše aj o vedenie po penalte Bruna Cesara, no o dve minúty neskôr poslednú akciu stretnutia úspešne zakončil náhradník Andrezinho.

"Šampionát je veľmi zradný. Vyhrali sme síce dva dôležité zápasy v uplynulom týždni, no netreba sa nechať uniesť. Treba sa ďalej veľmi snažiť a drieť," zdôraznil tréner Fluminense Muricy Ramalho.

Jeho rival v boji o vedúcu priečku Adilson Batista z Corinthians zdôraznil: "Prišli sme o vedenie, no liga sa ešte ani zďaleka neskončila a netreba zabudnúť, že stále máme zápas k dobru."

Výsledky: Botafogo - Atletico Paranaense 1:1, Internacional - Corinthians 3:2, Vitoria - Fluminense 1:2

Čelo poradia: 1. Fluminense 48, 2. Corinthians 47, 3. Cruzeiro 44, 4. Internacional 41, 5. Botafogo 40, 6. Santos 38

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Fluminense sa vrátili do čela brazílskej ligy, Corinthians zaváhali