Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky
Paralelný obrovský slalom | Sledujte naživo
Petra Vlhová vyhrala paralelný obrovský slalom a slávi zlatý hetrik

Zlín zdolal Partizánske 36:23

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 5. kola WHIL (Women´s Handball International League) 2010/2011:

BRATISLAVA / PRAHA.

HC Zlín - HK Danlog Partizánske 36:23 (20:10)

Najviac gólov: Salčáková 9, Poznarová 6/2, Talašová 4 - Košíková 6, Michnová 6/2, Blažeková 5

Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčené: 5 - 3, bez ČK, rozhodovali: A. Kondělka a D. Kondělka (obaja ČR), 250 divákov

Snaživé hosťujúce družstvo bolo domácim hráčkam rovnocenným súperom iba v prvej fáze prvého polčasu. Potom po vydarených a úspešne zakončených akciách zlínskych hráčok družstvo Partizánskeho už nemalo šancu nájsť recept na dobre hrajúce domáce hádzanárky, ktoré zaslúžene zvíťazili o 13 gólov.

Casta Sokol Písek - TH Házená Jindřichov Hradec 33:24 (18:11)

Najviac gólov: Luzumová 12/4, Borovská 8/1, Krouská 5 - Krupicová 7/4, Kohoutová 6, Matoušková 4

Pok. hody: 5/5 - 6/4, vylúčené: 2 - 5, bez ČK, rozhodovali: L. Kohout a Vaník (obaja ČR), 240 divákov

Po vyrovnanej prvej desaťminútovke sa domácim hádzanárkam podarilo odskočiť na rozdiel štyroch gólov (8:4) a skúsené hráčky Písku si už tento náskok udržiavali. V záverečných minútach sa domácim hráčkam podarilo rozdiel v skóre navýšiť až do podoby konečného výsledku.

Iuventa Michalovce - DHK Zora Olomouc 31:28 (16:17)

Najviac gólov: Tobiašová 13/6, Obšatníková 7, Tregubovová 4 - Ždánská 5, Růžičková 5/4, Fabíková 5/2

Pok. hody: 6/6 - 6/6, vylúčené: 6 - 9, rozhodovali: Haščík a Oťapka (obaja SR), 900 divákov

V jednom zo šlágrov WHIL sa domácej Iuvente dlho nedarilo a neustále doťahovala vedenie súpera. V druhom polčase sa rozstrieľala kanonierka Michalovčaniek Tobiašová, autorka 13 gólov, vďaka čomu sa slovenský tím v 36. min prvýkrát dostal do vedenia (18:17). Definitívny zlom nastal v

50. min, keď sa domácim hráčkam podarilo ujsť na rozdiel 4 gólov (27:23), vďaka čomu si už ustrážili náskok potrebný na víťazstvo.

DHK Baník Most - Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou 28:31 (13:16)

Najviac gólov: Dvořáková 6/4, Crhová 4, Vysloužilová 4 - A. Tóthová 12/5, Petríková 7, Z. Bahýlová 7,

Pok. hody: 6/4 - 5/5, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: B. Frieser, L. Frieser (obaja ČR), 370 divákov

V Moste sa hralo vyrovnané stretnutie v ktorom si domáce hráčky nechali ujsť víťazstvo pre vlastné chyby. Hosťujúce hádzanárky predvádzali skúsený a sebavedomý výkon a to bolo v tomto zápase napokon rozhodujúce.

HK Štart Trenčín - ŠKP Bratislava 32:26 (21:13)

Najviac gólov: Rajnohová 7/4, Žídeková 7, M. Pojezdálová 6 - Beňušková 8/4, Hodošková 3, Globanová 3

Pok. hody: 7/6 - 5/4, vylúčené: 6 - 6, rozhodovali: Richvalský Cibere (obaja SR), 400 divákov

Domáce hráčky sa v 17. min dostali do trojgólového vedenia a šnúrou ďalších troch gólov zvýšili náskok až na konečných 21:13 v prvom polčase. Druhy polčas bol viac vyrovnaný a domácej ofenzíve sa už tak nedarilo, ale vynikajúca obrana nepustila majstra k nebezpečným útokom a nedošlo k zmenám v skóre.

HC Brittern Veselí nad Moravou - Sokol Poruba 31:17 (13:8)

Najviac gólov: Súkenníková 9, Tomečková 7/3, Chmelařová 4, Fleková 4, - Richvalská 5, Adámková 4, Mrózková 4

Pok. hody: 3/3 - 3/1, vylúčené: 7 - 6, ČK: Oroszová (Poruba) za tri vylúčenia, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský (obaja SR), 200 divákov

Priemerné stretnutie v ktorom už od úvodu boli domáce hráčky viditeľne lepšie. Svoj náskok hráčky Veselí postupne zvyšovali a napokon narástol až na konečný 14-gólový rozdiel.