Prešov tesne prehral so Sävehofomom

SITA|10. okt 2010 o 19:01

Hádzanári Tatrana Prešov ani do tretice neuspeli v skupinovej fáze Ligy majstrov mužov 2010/2011.

GÖTEBORG. Po dvoch domácich prehrách podľahli aj na palubovke súpera, keď v nedeľňajšom stretnutí 3. kola v B-skupine nestačili vo švédskom Göteborgu na IK Sävehof 32:33 (11:16). Zverenci trénera Rastislava Trtíka prišli o svoj prvý bod v prestížnej súťaži štyri sekundy pred koncom, keď v hektickom závere za nerozhodného stavu inkasovali od Apelgrena.

V sobotňajších stretnutiach B-skupiny LM sa zrodili tesné víťazstvá domácich tímov. MKB Veszprém a KIF Kolding si vďaka nim udržali stopercentnú bilanciu. Maďarský Veszprém zdolal v šlágri pred päťtisícovou návštevou francúzsky Montpellier so slovenským brankárom Richardom Štochlom tesne 27:26. Dánsky Kolding si trochu prekvapujúco poradil s bundesligovým Hamburgom 32:30 a zásluhou lepšieho celkového skóre sa dostal na čelo tabuľky. Prešovčania klesli na poslednú 6. priečku a ako jediné družstvo zostávajú zatiaľ bez bodového zisku.

Úradujúci slovenský majster bude môcť toto negatívum zmeniť už najbližšiu sobotu 16. októbra, keď od 18.00 h privíta v Mestskej hale Montpellier.

Výsledky - nedeľa:

Ligy majstrov hádzanárov 2010/2011 - B-skupina - 3. kolo:

IK Sävehof (Švéd.) - Tatran Prešov (SR) 33:32 (16:11)

Najviac gólov za Sävehof: Fridén 7/2, J. Jakobsson 6, Apelgren 5, Stenbäcken 5/3

Zostava a góly za Tatran: Krupa, Popčák - Mazúr, T. Mažár, Michal Urban 1, Géci, D. Krok 1, Kristopans 3, Radčenko 6, Tumidalský 5, Mikéci 2, Sobol 4/2, Menkovič 4, Antl 6/3, Dudáš

Pok. hody: 6/5 - 6/5, vylúčení: 9 - 10, ČK: 42. J. Nielsen za tri vylúčenia, 43. Albrechtson za hrubý faul - 39. Dudáš za hrubý faul, 60. Sobol za tri vylúčenia, rozhodovali: Kuz a Žoba (obaja Ukr.), 2600 divákov

Prešov začal dobre a úvodnú päťminútovku vyhral aj vďaka úspešným zákrokom brankára Krupu 3:1. Dvojgólový náskok (5:3) mohli hráči Tatrana zvýšiť počas presilovky, ale tá im vôbec nevyšla. Súper šnúrou štyroch presných zásahov otočil stav na 7:5. Keď Sävehof zvýšil v 17. min na 9:6, tréner Šarišanov Trtík si zobral oddychový čas. Domácich to však nepribrzdilo, keďže o päť minút neskôr viedli 12:8. Slovenský šampión potom znížil na 10:12, ale pri dvojnásobnom oslabení mu súper opäť odskočil. Švédi odchádzali na polčasovú prestávku za priaznivého stavu 16:11. Vydarený vstup do druhého polčasu v podaní Sävehofu priniesol v priebehu troch minút štyri góly v prešovskej sieti (20:11). Častými vylúčeniami kúskovaná hra akoby viac vyhovovala hádzanárom v bielo-zelených dresoch, ktorí sa vzchopili a dokázali stiahnuť náskok súpera na dva góly. V 44. min prehrávali už len 23:25 a zápas získal nový náboj. Domáci si potom držali minimálne dvojgólové vedenie do 53. min, keď Antl znížil na 29:30. Vzápätí Stenbäcken nevyužil pokutový hod. Tatran sa dočkal vyrovnania tri minúty pred koncom, keď Antl z pokutového hodu upravil stav na 31:31. V závere mali Prešovčania výhodu presilovky, no Antl svoj náskok z bránkoviska nepremenil. Navyše potom prišli o početnú výhodu vylúčením Sobola a potrestal ich Apelgren (32:31). Na druhej strane odpovedal Menkovič (32:32), ale domáci rýchlo rozohrali a znovu Apelgren prestrelil štyri sekundy pred záverečným klaksónom jedného z najlepších v drese Tatrana Krupu. Hala Scandinavium, v ktorej hokejisti SR získali v roku 2002 titul majstrov sveta, nepriniesla v nedeľu šťastie hádzanárom z centra Šariša.

Ďalšie výsledky - sobota:

KIF Kolding (Dán.) - HSV Hamburg (Nem.) 32:30 (16:15)

MKB Veszprém KC (Maď.) - Montpellier Agglomeration (Fr.) 27:26 (13:15)

6. Prešov 3 0 0 3 88:99 0

Doterajšie výsledky: Prešov - Veszprém 27:35 (15:19), Sävehof - Kolding 30:38 (15:15), Montpellier - Hamburg 26:30 (15:12), Veszprém - Hamburg 33:30 (15:13), Montpellier - Sävehof 33:21 (16:9), Prešov - Kolding 29:31 (13:17), Kolding - Hamburg 32:30 (16:15), Veszprém - Montpellier 27:26 (13:15), Sävehof - Prešov 33:32 (16:11)