Český brankár počas zápasu NHL skolaboval

Český brankár sa z bezvedomia prebral až v nemocnici.
Český brankár sa z bezvedomia prebral až v nemocnici. (Autor: SITA/AP)
Vojtech Jurkovič|10. okt 2010 o 21:59

V čase 2:25 úvodného zápasu NHL Atlanta – Washington zavládlo v hale hrobové ticho. Brankára domácich 0ndřeja Pavelca vynášali na nosidlách v bezvedomí.

NEW YORK. Hráči na striedačke domácej Atlanty sa aj počas hry viac než na ľad pozerali na svojho vedúceho mužstva, ktorý dlho nevedel, čo je s ich brankárom.

Prebral sa až v nemocnici

Dvadsaťtriročný Čech sa prebral až v nemocnici. „Vraj ho ako prvé zaujímalo, ako dopadol zápas,“ povedal pre nhl. com tréner Atlanty Craig Ramsey.

Pavelec si naposledy pamätal, ako sa po hymne rozsvecujú svetlá nad ľadom. Keď bolo ťažisko hry na opačnej strane, z doteraz neznámej príčiny sa mu podlomili nohy a po páde na ľad ostal v bezvedomí.

Desať minút trvalo jeho oživovanie na ľade. Do nemocnice ho odvážali nehybného.

„Bolo to desivo skľučujúce. Nevedeli sme, čo si máme myslieť, keď jeho telo bezvládne ležalo na ľade,“ povedal jeho spoluhráč v obrane Zach Bogosian.

Mason dostal rýchly gól

Pavelca v bránke vystriedal Chris Mason, ktorý dostal v priebehu minúty gól. Mal som veľké problémy so sústredením. Keď som dostal prvý gól, myšlienkami som bol pri Ondrejovi. Bol to nepríjemný pocit bezmocnosti,“ dodal Mason.

Mladý útočník Evander Kane prispel ku konečnej výhre Atlany 4:2 dvoma gólmi. Každý v mužstve vnímal situáciu rovnako, musíme pre nášho brankára vyhrať. Kabíne Atlanty odľahlo, keď sa počas prvej prestávky dozvedeli, že ich kamarát začína reagovať.

V nemocnici ostal po otrase mozgu na pozorovaní.

Rodák z Kladna vraj nikdy nemal podobné zdravotné problémy, pred zápasom sa cítil dobre. „Moje srdce fungovalo normálne, lekári stále hľadajú príčinu,“ povedal v nemocnici pre Atlanta Journal Pavelec.