Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Hossovi sa v úvode NHL darí, je na čele produktivity

Hossa, Ovečkin a Roy. To sú aktuálne najproduktívnejší hráči zámorskej profiligy. Tridsaťjedenročný Slovák ťahá posledného držiteľa Stanleyho pohára.

Marián HossaMarián Hossa (Zdroj: sita)

CHICAGO. Úvod sezóny zastihol slovenského hokejistu Mariána Hossu v parádnej forme. Skúsený krídelník je hlavným ťahúňom útoku Chicaga, keď v prvých troch vystúpeniach v novom ročníku zaznamenal tri góly a dve asistencie a s piatimi bodmi priebežne vedie spoločne s Alexandrom Ovečkinom (Washington) a Derekom Royom (Buffalo) tabuľku produktivity celej NHL.

Hossa si v súčasnosti užíva hokej plnými dúškami. "Ono to tak býva, že niekedy prežívate obdobie, keď vám to padá samo a inokedy sa k vám puky nechcú ani odraziť. Musíte sa vždy snažiť strieľať na bránku a pokúsiť sa zrealizovať nejaké akcie," povedal pre denník Chicago Tribune.

Štvornásobný držiteľ Zlatého puku pre najlepšieho slovenského hokejistu ukázal svoje strelecké umenie aj v nočnom dueli na ľade Buffala.

Zaskvel sa v ňom dvoma gólmi, ktorými pomohol jastrabom k prvému víťazstvu v sezóne. Prvýkrát sa presadil na konci druhej tretiny za stavu 2:2, keď po presnom pase Bryana Bickella ušiel obrane Sabres a hoci naznačil ranu príklepom, brankára Ryana Millera chladnokrvne prekonal strelou zápästím.

V 44. minúte sa trafil po druhý raz - využil chybu v domácej rozohrávke, nakorčuľoval si pred Millera z ľavého krídla a presne našiel štrbinu v postoji aktuálneho držiteľa Vezinovej trofeje. Blackhawks v závere dovolili súperovi už len skorigovať na konečných 3:4.

Po dvoch prehrách sme potrebovali toto víťazstvo ako soľ. V úvode zápasu sme inkasovali dva góly, no v ďalších minútach sme hrali v obrane oveľa pozornejšie a postupne sme sa začali presadzovať aj strelecky," poznamenal Hossa pre zámorské médiá. Aj jeho zásluhou sa Hawks vyhli tretej prehre v rade, čo sa im naposledy podarilo vo februári 2010.