Murray víťazom turnaja v v Šanghaji, zdolal Federera

Andy Murray
Andy Murray (Autor: atpworldtour.com)
SITA|17. okt 2010 o 09:48

Murray to v poslednej dobe na Federera vie, aj preto sa stal víťazom kvalitne obsadeného turnaja, upravil vzájomnú bilanciu na 8:5 a zároveň neumožnil Švajčiarovi dotiahnuť sa na Nadala.

ŠANGHAJ. Britský tenista Andy Murray sa stal víťazom prestížneho turnaja ATP World Tour Masters 1000 Rolex v čínskom Šanghaji (dotácia 3,24 milióna USD, tvrdý povrch Decoturf vonku).

Štvrtý nasadený hráč zdolal v nedeľňajšom finálovom stretnutí trojku "žrebu" i tejto planéty Švajčiara Rogera Federera hladko za 85 minút v dvoch setoch 6:3, 6:2.

Dvadsaťtriročný rodák zo škótskeho Dunblane Murray, ktorý pri svojej ceste na turnajový trón nestratil ani set, získal svoj šiesty titul na okruhu Masters.

Proti 16-násobnému šampiónovi z úrovne "veľkej štvorky" Federerovi upravil svoju bilanciu na 8:5, keď uspel v ich ostatných dvoch vzájomných dueloch - okrem Šanghaja aj vo finále augustového podujatia série Masters v kanadskom Toronte (dvakrát 7:5).

Dvadsaťdeväťročný bazilejský rodák FedEx, ktorý sa do finále podujatia kategórie Masters 1000 prebojoval štvrtý raz v rade po Madride, spomenutom Toronte a Cincinnati, nevyužil šancu na zisk 18. primátu takejto hodnoty a dotiahnutie sa na prvú priečku k rivalovi Nadalovi. Naďalej tak figuruje na spoločnom druhom mieste s Andrem Agassim.

výsledky- finále:

Dvojhra:

Andy Murray (4-V. Brit.) - Roger Federer (3-Švajč.) 6:3, 6:2 za 85 minút

Štvorhra:

Jürgen Melzer, Leander Paes (3-Rak./India) - Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (6-Poľ.) 7:5, 4:6, 10:5 (zápasový tajbrejk)