Kližan v Meshrefe s titulom, prvým ako zverenec Kučeru

SITA|23. okt 2010 o 16:59

Slovenský tenista Martin Kližan potvrdil na turnaji ITF Futures v kuvajtskom Meshrefe (dotácia 15 000 USD, tvrdý povrch DecoTurf vonku) najvyššie nasadenie a získal titul.

MESHREF.

Jednotka tohto podujatia zvíťazila v sobotňajšom finále miestnej súťaže dvojhry nad štvorkou "pavúka, Rusom Michailom Vasilievom, hladko dvakrát 6:1.

Dvadsaťjedenročný ľavák Kližan, teraz 240. vo svetovom rebríčku (dosiaľ najvyššie bol na 183. pozícii), si výrazne poistil výskyt nad čiarou pri uzávierke prihlášok na kvalifikáciu januárových melbournských grandslamových Australian Open, hoci pri nedávnom potvrdzovaní informácie o nadviazaní spolupráce s trénerom Karol Kučerom zatiaľ nebol úplne presvedčený o tom, že na začiatku budúcej sezóny reálne aj zamieri na južnú pologuľu.

Člen NTC a v ostatnom období aj stabilný slovenský daviscupový singlista Kližan predtým naposledy hral na úrovni Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) v apríli v Taliansku. V sobotu získal svoj 4. titul s takouto hodnotou po vlaňajších úspechoch v Stupave a talianskom Bolzane a januárovom triumfe v marockej Casablance.

"Misia splnená!" referoval Martin Kližan pre agentúru SITA a dodal: "Do Kuvajtu som prišiel na jeden turnaj s jedným cieľom, a to vyhrať. Body som potreboval ako soľ a som rád, že mi to tu vyšlo, hoci podmienky boli veľmi náročné. Denne bolo okolo 35 stupňov Celzia a v takomto teple sa hralo naozaj ťažko. Týždeň sa teraz budem pripravovať s ´Kájom´ Kučerom a kondične s trénerom Dulíkom a počas budúceho víkendu smer Kazachstan na veľký challenger v Astane. Potom ďalší týždeň prípravy doma a sezónu ukončím na turnaji Ritro Slovak Open v Bratislave."