Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Glasgowské derby pre Rangers, Weiss len striedal

V tradičnom derby medzi Celticom a Rangers triumfoval protestantský klub 3:1. Vladimír Weiss odohral v jeho drese viac ako desať minút.

Vladimír Weiss v drese Rangers.Vladimír Weiss v drese Rangers. (Zdroj: SITA/AP)

GLASGOW. V nedeľňajšom 389. "Old Firm" derby medzi dvoma glasgowskými veľkoklubmi Celticom a Rangers sa zrodilo víťazstvo hosťujúcich "jazdcov" 3:1.

Obe mužstvá mali pred nedeľňajším zápasom na svojom konte po osem výhier a plece pri pleci viedli škótsky ligový pelotón. Rangers si zachovali stopercentnú bilanciu a osamostatnili sa na čele tabuľky škótskej Premier League 2010/2011, keď pred Celticom majú trojbodový náskok.

Skóre duelu v Celtic Parku otvoril v nadstavenom čase prvého polčasu Gary Hooper, ktorého nepokryla hosťujúca obrana pri rohovom kope. Útočník Celticu mal čas spracovať si predĺženú loptu na zadnej žrdi na prsiach a nekompromisne ju poslal do siete. O vyrovnanie sa krátko po polčasovej prestávke postaral vlastným gólom obranca Glenn Loovens.

Kenny Miller skóroval už trinásťkrát

Reprezentant Severného Írska Kyle Lafferty sa dostal k lopte v pokutovom území po centri Stevena Davisa z priameho kopu. Poslal ju kolenom smerom na bránku súpera a od Loovensovej hrude sa lopta nešťastne odrazila za bránkovú čiaru.

Vedenie pre úradujúceho šampióna zariadil v 55. min kanonier Kenny Miller, pre tohto útočníka to bol už dvanásty presný zásah v tejto ligovej sezóne. Ten istý hráč pridal v 67. min gól aj z pokutového kopu, poistil vedenie hostí a skóroval trinástykrát v tejto ligovej sezóne. V 79. min sa na ihrisko dostal aj slovenský reprezentačný krídelník pôsobiaci v Rangers Vladimír Weiss ml., keď vystriedal práve autora dvoch gólov Millera. Syn reprezentačného kormidelníka SR sa počas svojho pobytu na ihrisku nedostal do žiadnej vážnejšej akcie hosťujúceho mužstva, môže však byť spokojný aspoň s trojbodovým ziskom.

Nedeľňajšie "Old Firm" derby malo od začiatku do konca obrovský náboj. Na ihrisku sa často iskrilo, hráči oboch mužstiev nekompromisne dohrávali všetky osobné súboje a dostávali sa do vzájomných stretov. Hlavný arbiter William Collum udelil päť žltých kariet a na počudovanie neposlal žiadneho hráča predčasne pod sprchy. Zápas na vlastné oči sledoval v hľadisku aj prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Michel Platini.

Výsledok nedeľňajšieho zápasu 9. kola najvyššej škótskej futbalovej súťaže:

Celtic - Rangers 1:3 (1:0)

Góly: 45.+ Hooper - 49. Loovens (vlastný), 55. a 67.K.Miller (druhý z pok.kopu)

Vladimír Weiss ml. (Rangers) sa dostal na ihrisko v 79. min, keď vystriedal autora dvoch gólov Kennyho Millera.